LV RU
Kontakttālruņi
67012509, 67105683
67012540, 67012475
Please select your page

Daugavā ielaisti ezera sīgu mazuļi

Piektdien, 8.jūlijā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko kopā ar Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieku Askoldu Kļaviņu, klātesot Pārtikas un veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta pārstāvjiem, Daugavā (Zaķusalas krastmalā, zem Salu tilta) ielaida 90 kg ezera sīgu mazuļu. Tā kā ezera sīgu mazuļi svēra aptuveni 30 gramus, Daugavā tika ielaisti aptuveni 3000 zivju.

„Rīgas pašvaldība jau kopš 2010. gada mērķtiecīgi atjauno zivju resursus Rīgas administratīvajā teritorijā esošajos ūdeņos. Šogad vēl plānots Buļļupē ielaist aptuveni 28 tūkstošus zandartu mazuļu. Šim projektam esam ieguvuši atbalstu no Zivju fonda. Tuvākajā laikā Mājokļu un vides departamenta interneta vietnē tiks ievietota aptauja, kurā ikviens makšķernieks un interesents varēs izteikt savus priekšlikumus par to, ar kādām zivīm vēl vajadzētu papildināt mūsu ūdeņus. Pēc aptaujas datu apkopošanas lūgsim speciālistu viedokli, un, ja tas būs pozitīvs, tad Daugavā, Buļļupē un Rīgas ezeros tiks ielaisti arī citu zivju sugu mazuļi,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Sīgu mazuļu iegādi un ielaišanu Daugavā Rīgas domes Mājokļu un vides departaments (RD MVD) 1306,80 EUR apmērā finansēja no līdzekļiem, kas iegūti, iekasējot maksu par rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanu iekšējos ūdeņos un jūras piekrastē. Zivju mazuļus piegādāja no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” Zivju audzētavas „Tome”.

Informāciju sagatavoja: Inga Ivanova, RD MVD direktora vietniece, tālr.: 26586999 un Dzintra Āboliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr.: 26554446; e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Kārtas numurs dzīvokļu reģistrā

Uzzināt savu kārtas numuru attiecīgajā dzīvokļu reģistrā varat portālā www.eriga.lv sadaļā Rīgas pašvaldības Dzīvokļu rindu reģistrs

Ievadot pieprasīto informāciju (reģistra numuru, vārdu, uzvārdu), parādīsies šifrēta informācija par visām attiecīgajā reģistrā reģistrētajām personām ar tādiem pašiem iniciāļiem kā Jums. 

Savu kārtas numuru attiecīgā reģistrā varat atrast pēc divām pazīmēm: lietas numura vai reģistrācijas datuma, piemēram, lietas numurs ir 2009-638, reģistrācijas datums 1. reģistrā – 05.09.2014.

 

×