Personas datu apstrāde

Sīkdatnes vietnē https://mvd.riga.lv

Sīkdatņu veidošanas mērķis un tiesiskais pamats

Šī mājaslapa, tāpat kā daudzas citas, izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot mājaslapas lietošanas pieredzi un nodrošinātu tās teicamu darbību. Sīkāk par mērķiem skatīt tabulā, kur uzskaitītas sīkdatnes.

Apmeklējot šo mājaslapu, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs akceptējiet sīkdatņu pieņemšanu, sīkdatņu izmatošanas tiesiskais pamats ir lietotāja piekrišana un Jūs apstipriniet, ka esiet iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personai.

Personas datu aizsardzības speciālists ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības Centrālās administrācijas Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju un drošības centrs, adrese: Dzirciema iela 28, Rīga, LV-1007; elektroniskā pasta adrese dac@riga.lv

Informācija par sīkdatnēm

Jūs mūsu tīmekļa mājaslapu esat atvēris, izmantojot kādu no pārlūkprogrammām, piemēram – Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera vai citu.

Sīkdatnes (cookies) ir informācija, ko šī pārlūkprogramma iegūst un saglabā brīdī, kad Jūs lietojat mūsu mājaslapu. Nākamreiz, kad atkal apmeklēsiet mūsu mājaslapu, pārlūkprogramma atcerēsies Jūsu darbības un daļu no tām paveiks Jūsu vietā, piemēram, izvēlēsies darba valodu vai kontrolēs sīkdatņu paziņojuma attēlošanu. Ar sīkdatņu palīdzību mājaslapa iegūst spēju saglabāt mājaslapas apmeklētāja pārlūkprogrammas individuālos iestatījumus, atpazīt tos un atbilstoši reaģēt.

Sīkdatņu veidi un to pielietojums

Ir divu veidu sīkdatnes — sesijas, jeb noteikti nepieciešamās sīkdatnes un pastāvīgās sīkdatnes. Sīkdatnes tiek iedalītas arī pirmās vai trešās puses sīkdatnēs. Tālāk tekstā ir izskaidroti iepriekšminētie jēdzieni, lai Jūs varētu labāk izprast sīkdatņu būtību un to, kādēļ mēs tās izmantojam.

Sesijas, jeb noteikti nepieciešamās sīkdatnes 

Sesijas, jeb noteikti nepieciešamās sīkdatnes ļauj atpazīt pārlūkprogrammu un Jūsu ierīci, Interneta protokola (IP) adresi, kas piešķirta Jūsu ierīcei, kad apmeklējat konkrētu mājaslapu, iegaumēt jebkuras izmaiņas vai izvēles konkrētajā mājaslapā, lai tās būtu izmatojamas arī citās mājaslapas sadaļās, piemēram – nodrošina Jums piekļuvi citām – ierobežotas pieejamības mājaslapas sadaļām pēc tam, kad Jūs esat veiksmīgi autorizējies mājaslapā, līdz brīdim kad veicat darbīgu Logout. Šīs sīkdatnes ļauj Jums ātri un ērti izmantot vienas mājaslapas vairākas lapas, izvairoties no vajadzības autorizēties mājaslapā, lai apmeklētu katru mājaslapas aizsargāto sadaļu. Sesijas sīkdatnes nav pastāvīgas – to darbība beigsies, kad aizvērsiet pārlūkprogrammu, kurā apskatījāt mājaslapu, vai arī pārtrauksiet sesiju konkrētajā mājaslapā.

Pastāvīgas sīkdatnes 

Pastāvīgās sīkdatnes ir sīkdatnes, kas tiek saglabātas Jūsu ierīcē, ar kuru apskatāt mājaslapu, uz konkrētu iepriekš definētu laika periodu, kurā laika atskaite tiek rēķināta pēc mājaslapas pārlūkošanas sesijas beigām. Saglabātās sīkdatnes ļauj pielietot lietotāja izvēles vai rīcību mājaslapā ik reizi, kad Jūs apmeklējat šo mājaslapu.

Pirmās puses sīkdatnes 

Pirmās puses sīkdatnes ir sīkdatnes, ko veido mūsu mājas lapa. Tās iespējams atpazīt pēc mūsu mājaslapas domēna nosaukuma.

Trešās puses sīkdatnes 

Trešās puses sīkdatnes ir sīkdatnes no mājaslapām, kas nepieder mums. Šādu mājaslapu domēna nosaukumi atšķiras no mūsu mājaslapas domēna. Trešās puses sīkdatnes arī var tikt saglabātas Jūsu ierīcē, no kuras pārlūkojat mūsu mājaslapu.`

mvd.riga.lv mājaslapā lietoto sīkdatņu saraksts

Mājaslapas domēns Sīkdatne Sīkdatnes tips Sīkdatnes pielietojums (mērķis)
www.riga.lv

TS01c44137

SES

Sesijas sīkdatne Sesijas sīkdatnes jeb īslaicīgās sīkdatnes: paredzētas datu apkopošanai un glabāšanai, lietotājiem piekļūstot tīmekļa vietnei.
Katra sesijas sīkdatne pastāvēs tikai pārlūkprogrammas darbības sesijas laikā, kurai beidzoties, tiks izdzēsta arī sīkdatne. Katra pārlūkprogrammas sesija sāksies, kad atvērsiet pārlūkprogrammas logu, un beigsies, kad to aizvērsiet. Sesijas sīkdatnes tiek izmantotas, lai uzglabātu informāciju, kas attiecas tikai uz lietotāju pieprasīto pakalpojumu sniegšanu konkrētā situācijā (piemēram, produktu saraksts grozā vai lietotāja ceļojuma informācija par braucienu) un kam jāpazūd pēc sesijas slēgšanas.
mvd.riga.lv wordpress_test_cookie Sesijas sīkdatne Sesijas sīkdatnes jeb īslaicīgās sīkdatnes: paredzētas datu apkopošanai un glabāšanai, lietotājiem piekļūstot tīmekļa vietnei.
Katra sesijas sīkdatne pastāvēs tikai pārlūkprogrammas darbības sesijas laikā, kurai beidzoties, tiks izdzēsta arī sīkdatne.
Katra pārlūkprogrammas sesija sāksies, kad atvērsiet pārlūkprogrammas logu, un beigsies, kad to aizvērsiet.
Sesijas sīkdatnes tiek izmantotas, lai uzglabātu informāciju, kas attiecas tikai uz lietotāju pieprasīto
pakalpojumu sniegšanu konkrētā situācijā (piemēram, produktu saraksts grozā vai lietotāja ceļojuma informācija par braucienu) un kam jāpazūd pēc sesijas slēgšanas.
Funkcionalitāte: pārbauda, vai sīkfdatnes ir iespējotas, lai nodrošinātu atbilstošu lietotāja pieredzi.
mvd.riga.lv cmplz_banner-status Mājaslapas sīkdatne Mājaslapas jeb pastāvīgās sīkdatnes: ļauj atcerēties lietotāja uzstādījumus vai darbības vienā vietnē vai dažādās vietnēs.
Tās dzīvescikls ir ilgāks nekā sesijas sīkdatnei, un tas ilgst sīkdatnē noteikto laika posmu (no dažām minūtēm līdz vairākiem gadiem, atkarībā no sīkdatnes nolūka).
Šāda veida sīkdatne netiks dzēsta, kad tiks aizvērts pārlūkprogrammas logs, tā tiks saglabāta lietotāja ierīcē. Tā tiks
aktivizēta katrreiz, kad lietotājs apmeklēs tīmekļa vietni, kas veidojusi šo konkrēto pastāvīgo sīkdatni.
Funkcionalitāte: saglabāt, ja sīkfdatnes informatīvais logs ir noraidīts.
mvd.riga.lv

cmplz_functional
cmplz_preferences
cmplz_statistics
cmplz_marketings

Mājaslapas sīkdatne Mājaslapas jeb pastāvīgās sīkdatnes: ļauj atcerēties lietotāja uzstādījumus vai darbības vienā vietnē vai dažādās vietnēs.
Tās dzīvescikls ir ilgāks nekā sesijas sīkdatnei, un tas ilgst sīkdatnē noteikto laika posmu (no dažām minūtēm līdz vairākiem gadiem, atkarībā no sīkdatnes nolūka).
Šāda veida sīkdatne netiks dzēsta, kad tiks aizvērts pārlūkprogrammas logs, tā tiks saglabāta lietotāja ierīcē. Tā tiks
aktivizēta katrreiz, kad lietotājs apmeklēs tīmekļa vietni, kas veidojusi šo konkrēto pastāvīgo sīkdatni.
Funkcionalitāte: lai saglabātu sīkfdatņu piekrišanas preferences.
mvd.riga.lv cmplz_policy_id
cmplz_consented_services
Mājaslapas sīkdatne Mājaslapas jeb pastāvīgās sīkdatnes: ļauj atcerēties lietotāja uzstādījumus vai darbības vienā vietnē vai dažādās vietnēs.
Tās dzīvescikls ir ilgāks nekā sesijas sīkdatnei, un tas ilgst sīkdatnē noteikto laika posmu (no dažām minūtēm līdz vairākiem gadiem, atkarībā no sīkdatnes nolūka).
Šāda veida sīkdatne netiks dzēsta, kad tiks aizvērts pārlūkprogrammas logs, tā tiks saglabāta lietotāja ierīcē. Tā tiks
aktivizēta katrreiz, kad lietotājs apmeklēs tīmekļa vietni, kas veidojusi šo konkrēto pastāvīgo sīkdatni.
Funkcionalitāte: lai saglabātu pieņemto sīkfdatņu politikas piekrišanas izvēli.

 

Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei

Mūsu mājaslapa tehniski saglabā informāciju (IP adresi, datumu, laiku utt.) par Jūsu doto piekrišanu mājaslapas sīkdatņu izveidošanai Jūsu ierīcē, kā arī – informāciju (IP adresi, datumu, laiku utt.), kad atsaucat doto piekrišanu mājaslapas sīkdatņu izveidošanai Jūsu ierīcē.

Personas piekrišanas atcelšana un sīkdatņu izmantošanas ierobežošana

Jūs jebkurā brīdī varat mainīt to, kādas sīkdatnes ļaujat mums izmantot, vai atteikties no sīkdatņu izmantošanas. Jūs varat atteikties no visām sīkdatnēm, izņemot “nepieciešamās“. Ja vēlaties atsaukt savu piekrišanu analītiskajām un mārketinga sīkdatnēm, noklikšķiniet uz attiecīgās pogas:

 Current status: AcceptedCurrent status: Denied

 

Sīkdatņu iestatījumus Jūs varat mainīt jebkurā laikā savas ierīces Interneta pārlūkprogrammā. Piemēram, Jūs varat atcelt doto piekrišanu sīkdatņu saglabāšanai atzīmējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs “Iespējas" vai “Preferences". Vairāk informācijas par to kā konfigurēt savas ierīces Interneta pārlūkprogrammu Jūs varat atrast zemāk norādītajās Interneta pārlūkprogrammu mājaslapās:

Departamenta sociālie tīklu konti

Departaments saņem personas datus, ja Jūs, izmantojot sociālos tīklu kontus kā Twitter vai Facebook, ko tehniski uztur citi pakalpojumu sniedzēji, interesējaties par Departamentu.

Departaments šajās platformās uztur sociālo tīklu kontus, lai sniegtu informāciju par Departamenta funkcijām un iespējām tās nodrošināt, piesakoties elektroniski. Turklāt Departaments, izmantojot sociālo tīklu starpniecību, nodrošina sabiedrības informēšanu par aktualitātēm Departamentā, kā arī sniedz iespēju sociālo tīklu kontu apmeklētājiem paust savu viedokli vai uzdot jautājumu par Departamenta funkciju nodrošināšanu.

Departaments izskata ziņojumus vai ziņas, ko personas ieraksta attiecīgajā sociālajā tīkla kontā, bet ziņojumus vai ziņas glabā attiecīgais sociālā tīkla tehniskais nodrošinātājs. Departaments neveic turpmāku personas datu apstrādi saistībā ar ziņojumiem vai ziņām, kas ir pieejamas attiecīgajā sociālajā tīklā.

Sociālo mediju nodrošinātājam ir jābūt savai privātuma politikai (datu apstrādes politikai), kas informē lietotāju par to, kā tiek apstrādāti personas dati, izmantojot sociālos tīklus. Piemēram, ja Jūs apmeklēsiet Departamenta Twitter kontu, Jums tiks lūgta piekrišana Twitter sīkfailu pieņemšanai. Tas pats attiecas uz Facebook.

Ja Jums ir jautājumi par sociālo tīklu personas datu apstrādi, t.sk. izmantošanu, pirms šo sociālo tīklu izmantošanas rūpīgi izlasiet viņu privātuma politikas. Ja vēlaties izmantot sociālos tīklus, Jums ir jāpielāgo sava sociālā konta privātuma iestatījumi jebkuras trešās puses vietnē, lai tie atbilstu Jūsu vēlmēm.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka konti, kuriem Departaments seko, neliecina par Departamenta viedokli.

Departamenta sociālo tīklu kontus administrē Departamenta darbinieki.

Mēs esam priecīgi redzēt dažādus viedokļus savos sociālo tīklu kontos, tomēr mēs lūdzam Jūs ievērot labas uzvedības pamatprincipus. Lūdzu, izrādiet cieņu citiem sociālo tīklu kontu lietotājiem un izvairieties no aizvainojošas vai aizskarošas valodas. Departamentam ir tiesības neatbildēt, slēpt vai dzēst tos komentārus, kas ir apmelojoši, rasistiski, surogātpasta, atkārtojas, kuriem nav nozīmes un/vai ir komerciāli. Sociālo tīklu kontu lietotāji, kuri publicē vardarbīgu, draudošu vai nepārprotami nelikumīgu saturu, tiks bloķēti. Mēs iesakām ievietot komentārus, kas ir saistīti ar konkrēto tēmu un veicina debates.

Departaments var arhivēt informāciju, kuru lietotāji iesniedz vai publicē, sazinoties ar Departamentu, izmantojot Departamenta sociālo tīklu kontus trešo personu vietnēs, piemēram, nosūtot ziņojumu, ievietojot komentāru, “sekojot”, “draudzējoties” vai līdzīgu darbību veikšana. Šī informācija var saturēt personas datus, piemēram, personas lietotājvārdu un citu publiska sociālā konta informāciju, ja šāda informācija ir pieejama, pamatojoties uz lietotāja privātuma iestatījumiem un vietnes noteikumiem.

Lai veiktu statistisko analīzi un uzlabotu Departamenta pakalpojumu kvalitāti, Departaments var integrēt tīmekļa mērīšanas rīkus savās sociālo tīklu lapās. Šie rīki ļauj veikt sociālo tīklu datu plūsmas pamata analīzi, piemēram, cilvēku skaitu, kuri apmeklē noteiktu lapu,  bet nevāc personu identificējošu informāciju.

Departaments var izmantot Jūsu iesniegtos datus un vietnēs automātiski ģenerētus datus statistiskai analīzei, lai, piemēram, novērtētu, kāda informācija interesē sociālo tīklu lietotājus, kā arī sistēmas veiktspēju. Departaments var izmantot Jūsu informāciju, lai atklātu, novērstu un reaģētu uz drošības jautājumiem un citām kaitīgām vai nelikumīgām darbībām.

Informācija, kuru izvēlaties kopīgot ar Departamentu (tieši un izmantojot trešo personu vietnes), var tikt uzskatīta par publisku informāciju. Departaments var, piemēram, publicēt ziņojumu vai komentāru apkopojumus, kas apkopoti, izmantojot Departamenta sociālo tīklu kontus, un nodot tos Rīgas domes deputātiem un Departamenta darbiniekiem, preses pārstāvjiem vai citām personām ārpus Departamenta. Lai aizsargātu Jūsu privātumu, Departaments, izpaužot iepriekš minētos ziņojumu apkopojumus, iespējami minimizēs Jūsu iesniegto personas datu izpaušanu.

Informācija par personas datu apstrādi saistībā ar Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu fizisko un juridisko personu īpašumā esošajos mājokļos un ar to saistīto pakalpojumu sniegšanu
Personas datu apstrādes pārzinis Rīgas valstspilsētas pašvaldība (Rīgas domes Mājokļu un vides departaments; adrese: Brīvības iela 49/53, Rīga, LV-1010; tālr. Nr.67474700; elektroniskā pasta adrese: dmv@riga.lv)
Personas datu aizsardzības speciālists Rīgas domes Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju un drošības centrs, adrese: Dzirciema ielā 28, Rīga, LV-1007; elektroniskā pasta adrese: dac@riga.lv
Nolūks personas datu apstrādei Atlīdzības piešķiršanai saistībā ar Ukrainas civiliedzīvotāju bezmaksas izmitināšanu fizisko un juridisko personu īpašumā esošajos mājokļos.
Apstrādes juridiskais pamats Izmitinātāja un Ukrainas civiliedzīvotāju personas datu apstrādes tiesiskais pamats ir Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 7.1 panta trešā daļa (Pašvaldība pēc atlīdzības pieteikuma (turpmāk – Pieteikums) saņemšanas pieņem lēmumu piešķirt izmitinātājam atlīdzību vai atteikt tās piešķiršanu). .
Iespējamie personas datu saņēmēji vai saņēmēju kategorijas, ja tādas ir Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, Rīgas domes Finanšu departaments, Rīgas domes Labklājības departaments (Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas lietojumprogrammā Sociālās palīdzības administrēšanas sistēma), Rīgas pašvaldības policija, Tiesu administrācija (Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmata), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta sniegšanai nepieciešamās informācijas reģistrs (UCASNIR), Rīgas digitālā aģentūra (tehniskā atbalsta nodrošināšana).
Informācija par personas datu nosūtīšanu uz trešo valsti (ārpus ES/EEZ) vai starptautisku organizāciju (t.sk. atsauce uz atbilstošām vai piemērotām garantijām) Netiks nodoti ārpus ES/EEZ.
Laikposms, cik ilgi personas dati tiks glabāti, vai, ja tas nav iespējams, kritēriji, ko izmanto minētā laikposma noteikšanai Izmitinātāja personas dati tiks glabāti Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldē, glabāšanas termiņš ir 12 (divpadsmit) mēneši no personas datu iegūšanas dienas, bet ne ilgāk kā līdz 2023.gada 31.decembrim.

 

Ukrainas civiliedzīvotāju personas datu, kuri tika iesniegti un apstrādāti Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centram un Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam atlīdzības piešķiršanai, glabāšanas termiņš ir 12 (divpadsmit) mēneši no personas datu iegūšanas dienas, bet ne ilgāk kā līdz 2023.gada 31.decembrim.

 

Kādas sekas var būt gadījumos, kad persona nesniegs savus datus Izmitinātājam netika piešķirta atlīdzība.
Datu avoti un personas datu kategorijas
 1. Rīgas domes Labklājības departaments (Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas lietojumprogrammā Sociālās palīdzības administrēšanas sistēma) – pārbauda informāciju, vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu ir iesniegts Pieteikums, saņem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā noteikto mājokļa pabalstu par Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 7.1 panta otrās daļas 2.punktā minēto periodu.
 2. Rīgas pašvaldības policija – pārbauda informāciju, vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu ir iesniegts Pieteikums, saņem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 12.pantā minēto primāri sniedzamo atbalstu;
 3. Tiesu administrācija (Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmata) – pārbauda informāciju par izmitinātāju īpašuma tiesībām uz mājokļiem, kurās ir izmitināti Ukrainas civiliedzīvotāji;
 4. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta sniegšanai nepieciešamās informācijas reģistrs (UCASNIR)) – pārbauda informāciju, vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu ir iesniegts Pieteikums, ieradies un reģistrēts Latvijas Republikā; pārbauda, vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu ir iesniegts Pieteikums, nav izmitināts Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 7.1 pantā noteiktajā kārtībā.
 5. Latvijas Republikas oficiālais izdevums “Latvijas Vēstnesis” – (vestnesis.lv) – pārbauda vai notariāli izdotā pilnvara nav atsaukta, pārbauda pārstāvības  tiesības (attiecībā uz pilnvaroto personu/juridiskās personas pārstāvi);
 6. Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze – pārbauda izīrētāja datus par saimnieciskās darbības veicējiem.
 7. Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs – pārbauda pārstāvības  tiesības (attiecībā uz pilnvaroto personu/juridiskās personas pārstāvi).

Informējam, ka Jums kā datu subjektam ir tiesības:

1) pieprasīt personas datu apstrādes pārzinim piekļūt Jūsu kā datu subjekta apstrādātajiem personas datiem, lūgt neprecīzo personas datu labošanu vai dzēšanu, iesniedzot pamatojumu Jūsu lūgumam, normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos lūgt Jūsu personas datu apstrādes ierobežošanu, kā arī iebilst pret personas datu apstrādi;

2) iesniegt sūdzību par nelikumīgu Jūsu personas datu apstrādi Datu valsts inspekcijā (Elijas iela 17, Rīga; tālr. Nr.67223131, elektroniskā pasta adrese: pasts@dvi.gov.lv).

Informācija par personas datu apstrādi, lai Izīrētājs varētu saņemt īres maksu un noslēgt Dzīvojamās telpas īres līgumu ar Ukrainas civiliedzīvotāja/-iem iegūto Ukrainas civiliedzīvotāja/-u izmitināšanu
Personas datu apstrādes pārzinis Rīgas valstspilsētas pašvaldība (Rīgas domes Mājokļu un vides departaments; adrese: Brīvības iela 49/53, Rīga; tālr. Nr.67474700; elektroniskā pasta adrese: dmv@riga.lv)
Personas datu aizsardzības speciālists Rīgas domes Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju un drošības centrs, adrese: Dzirciema ielā 28, Rīga, LV-1007; elektroniskā pasta adrese: dac@riga.lv
Nolūks personas datu apstrādei Lai Rīgas domes Mājokļu un vides departaments varētu pieņemt lēmumu par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu, slēdzot īres līgumu ar privātpersonu (izīrētāju) un lai Izīrētājs varētu saņemt īres maksu.
Apstrādes juridiskais pamats Ukrainas civiliedzīvotāja/-u personas datu apstrādes tiesiskais pamats ir Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 12. panta pirmā daļa (Valsts nodrošina Ukrainas civiliedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu — izmitināšanu — līdz 90 dienām, kā arī pārtiku līdz 30 dienām. Primāri sniedzamo atbalstu valsts nodrošina tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri nav izmitināti šā likuma 7.1 pantā noteiktajā kārtībā) un trešā daļa (kārtību, kādā organizē personām primāri sniedzamā atbalsta nodrošināšanu, nosaka Ministru kabinets).
Iespējamie personas datu saņēmēji vai saņēmēju kategorijas, ja tādas ir Personas datu saņēmēji ir Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrs, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, Rīgas domes Finanšu departaments, Rīgas domes Labklājības departaments (Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas lietojumprogrammā Sociālās palīdzības administrēšanas sistēma), Rīgas pašvaldības policija, Tiesu administrācija (Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmata), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta sniegšanai nepieciešamās informācijas reģistrs), Rīgas digitālā aģentūra  (tehniskā atbalsta nodrošināšana).
Informācija vai tiks nosūtīti personas dati uz trešo valsti (ārpus ES/EEZ) vai starptautisku organizāciju (t.sk. atsauce uz atbilstošām vai piemērotām garantijām) Netiks nodoti ārpus ES/EEZ.
Laikposms, cik ilgi personas dati tiks glabāti, vai, ja tas nav iespējams, kritēriji, ko izmanto minētā laikposma noteikšanai Izīrētāja personas dati tiks glabāti Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldē, glabāšanas termiņš ir 12 (divpadsmit) mēneši no personas datu iegūšanas dienas, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31.decembrim.

 

Ukrainas civiliedzīvotāja/-u personas datu, kuri tika iesniegti Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam un apstrādāti Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā Dzīvojamās telpas īres līguma noslēgšanai, glabāšanas termiņš ir 12 (divpadsmit) mēneši no personas datu iegūšanas dienas, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. decembrim.

 

Kādas sekas var būt gadījumos, kad persona nesniegs savus datus Nevarēs tikt saņemts pakalpojums.
Datu avoti un personas datu kategorijas 1.             Rīgas domes Labklājības departaments (Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas lietojumprogrammā Sociālās palīdzības administrēšanas sistēma) – pārbauda, vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu iesniedzējs ir iesniedzis pieteikumu, saņem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredzēto mājokļa pabalstu par Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 7.1 panta otrās daļas 2. punktā minēto periodu;

2.             Rīgas pašvaldības policija – pārbauda vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu iesniedzējs ir iesniedzis pieteikumu, saņem Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 12.pantā minēto primāri sniedzamo atbalstu;

3.             Tiesu administrācija (Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmata) – pārbauda informāciju par mājokļa piederību;

4.             Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta sniegšanai nepieciešamās informācijas reģistrs) – pārbauda, vai Ukrainas civiliedzīvotājs ieradies un reģistrēts Latvijas               Republikā, pārbauda, vai Ukrainas civiliedzīvotājs, par kura izmitināšanu iesniedzējs ir iesniedzis pieteikumu, nav izmitināts Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 7.1 pantā noteiktajā kārtībā;

5.             Latvijas Vēstnesis – Latvijas Republikas oficiālais izdevums (vestnesis.lv) – pārbauda pilnvaras spēkā esību;

6.             Valsts ieņēmumu dienesta publiskā datu bāze – pārbauda izīrētāja datus par saimnieciskās darbības veicējiem;

7.             Rīgas digitālā aģentūra  (tehniskā atbalsta nodrošināšana).

Informējam, ka Jums kā datu subjektam ir tiesības:

 1. pieprasīt Pārzinim piekļūt Jūsu kā datu subjekta apstrādātajiem personas datiem, lūgt neprecīzo personas datu labošanu vai dzēšanu, iesniedzot pamatojumu Jūsu lūgumam, likumā noteiktajos gadījumos lūgt Jūsu personas datu apstrādes ierobežošanu, kā arī iebilst pret apstrādi;
 2. iesniegt sūdzību par nelikumīgu Jūsu personas datu apstrādi Datu valsts inspekcijā (Elijas iela 17, Rīga; tālr. Nr. 67223131, elektroniskā pasta adrese: pasts@dvi.gov.lv).
Informācija par personas datu apstrādi saistībā ar nekustamo īpašumu un to īpašnieku uzskaiti, atkritumu radītāju/valdītāju pārvaldību (noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzskaite)
Personas datu apstrādes pārzinis Rīgas valstspilsētas pašvaldība (Rīgas domes Mājokļu un vides departaments), adrese: Brīvības iela 49/53, Rīga, LV-1010, tālrunis: 67474700, elektroniskā pasta adrese: dmv@riga.lv.
Personas datu aizsardzības speciālists Rīgas domes Datu aizsardzības un informācijas tehnoloģiju un drošības centrs, adrese: Dzirciema ielā 28, Rīga, LV-1007; elektroniskā pasta adrese: dac@riga.lv
Nolūks personas datu apstrādei Jūsu personas datu (vārds, uzvārds, personas kods, adrese) apstrādes nolūks – nekustamo īpašumu un to īpašnieku uzskaite, atkritumu radītāju/valdītāju pārvaldība (noslēgto atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzskaite), sūdzību reģistrācija, atskaišu un dokumentu pārvaldība.
Apstrādes juridiskais pamats Datu apstrāde ir nepieciešama, lai izpildītu Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 87 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā”  prasības un tādējādi aizsargātu to sabiedrības daļu, kuri atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma prasībām ir noslēguši līgumus par atkritumu apsaimniekošanu (Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6.panta 1.punkta c)apakšpunkts – apstrāde notiks saskaņā ar Rīgas domes saistošo noteikumu Nr. 87 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgas pilsētā” 16.4.apakšpunktā izrietošo pienākumu realizēšanu)..

 

Iespējamie personas datu saņēmēji vai saņēmēju kategorijas, ja tādas ir Rīgas domes Mājokļu un vides departaments un pēc nepieciešamības šādas Rīgas pilsētas pašvaldības struktūrvienības – Rīgas domes Administratīvā inspekcija un  Rīgas pašvaldības policija (RPP), Rīgas valstspilsētas pašvaldības aģentūra “Rīgas digitālā aģentūra” (tehniskā atbalsta nodrošināšana).

Rīgas valstspilsētas pašvaldības aģentūra “Rīgas digitālā aģentūra” (pēc nepieciešamības izmaiņu/labojumu ieviešanai un testēšanai) – tehniskā atbalsta sniegšanai.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “ZZ Dats" (pēc nepieciešamības izmaiņu/labojumu ieviešanai un testēšanai).

Personas (atkritumu radītāji vai valdītāji) dati (adrese), kuri nebūs noslēguši līgumu atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma noteiktajā kārtībā, tiks nodoti (RPP), lai normatīvo aktu kārtībā vērstos pie atbildīgās personas par atkritumu apsaimniekošanas līguma noslēgšanu.

Informācija vai tiks nosūtīti personas dati uz trešo valsti (ārpus ES/EEZ) vai starptautisku organizāciju (t.sk. atsauce uz atbilstošām vai piemērotām garantijām) Netiks nodoti ārpus ES/EEZ.
Laikposms, cik ilgi personas dati tiks glabāti, vai, ja tas nav iespējams, kritēriji, ko izmanto minētā laikposma noteikšanai Apstrādātie personu dati (vārds, uzvārds, p.k. kontaktinformācija) PARIS ir jāsaglabā tādā termiņā kādu paredz noslēgtais līgums starp pašvaldību un atkritumu apsaimniekotājiem (šobrīd līgums uz 7 gadiem) + pārejas periods (6 mēneši) uz jaunu atkritumu apsaimniekošanas kārtību.
Kādas sekas var būt gadījumos, kad persona nesniegs savus datus Ja atkritumu apsaimniekotāji nesniegs informāciju par atkritumu radītājiem, kuri noslēguši līgumus par atkritumu apsaimniekošanu nebūs iespēja kontrolēt atkritumu radītājus kuri nav noslēguši līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem.
Datu avoti un personas datu kategorijas Dati tiks saņemti no Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas  un ārējā datu avota – PMLP FPR (Dati par būvēm, dati par nekustamo īpašumu īpašniekiem) un atkritumu apsaimniekotājem (ar būvi saistītu līgumu dati – līguma numurs, vārds, uzvārds, personas kods, atkritumu izvešanas adrese).

Informējam, ka Jums kā datu subjektam ir tiesības:

 1. pieprasīt pārzinim piekļūt Jūsu kā datu subjekta apstrādātajiem personas datiem, lūgt neprecīzo personas datu labošanu vai dzēšanu, iesniedzot pamatojumu Jūsu lūgumam, likumā noteiktajos gadījumos lūgt Jūsu personas datu apstrādes ierobežošanu;
 2. iesniegt sūdzību par nelikumīgu Jūsu personas datu apstrādi Datu valsts inspekcijā (Elijas iela 17, Rīga; tālr. Nr. 67223131, elektroniskā pasta adrese: pasts@dvi.gov.lv).