Denacionalizēto māju dzīvokļu īrnieku pārcelšanās pabalstiem nepieciešami 7 miljoni eiro

admin.rLV

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 23. janvārī, noteica, ka 2019.gadā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem būtu nepieciešami 7 miljoni eiro, ja 50 % jeb 3,5 miljonus eiro nodrošinās valsts, kā tas paredzēts normatīvajos aktos. Pēdējo reizi pārcelšanās pabalsti tika izmaksāti 2009.gadā, bet pēc tam valsts visus šos gadus pēc kārtas atteica līdzfinansējumu pabalsta izmaksai. Līdz ar to dzīvokļu rindā esošie denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki nevar atrisināt savas mājokļa problēmas, izmantojot šo palīdzības veidu.

Jau devīto gadu pēc kārtas Rīgas dome pieņem lēmumu par summu, kas nepieciešama pabalstiem, tādējādi apstiprinot pašvaldības gatavību šiem mērķiem rezervēt 3,5 miljonus eiro. Taču šai iniciatīvai vēl aizvien nav sekojusi valsts, kas no savas puses finansējumu nepiešķir.

Rīgā uz šā gada 1. janvārī bija reģistrētas 335 personas (ģimenes) no denacionalizētām mājām, kas vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstus. Uz šo pabalstu var pretendēt personas (ģimenes) ar noteiktiem ienākumiem, kuras dzīvo denacionalizētajās vai likumīgajiem īpašniekiem atdotajās mājās un ir lietojušas tajās dzīvojamo telpu līdz īpašuma tiesību atjaunošanai.

Avots: www.riga.lv