Sācies Spodrības mēnesis

admin.rLV

Rīgas dome šogad Spodrības mēnesi organizē no 9.aprīļa līdz 11.maijam, aicinot pašvaldības struktūras, pilsētas iedzīvotājus, komersantus un iestādes piedalīties pavasara sakopšanas darbos, teritoriju sakopšanā, kā arī informēt pašvaldību par nekoptām teritorijām un sniegt priekšlikumus par to sakārtošanu.

Rīgas pilsētas pašvaldības izpilddirekcijām uzdots nodrošināt pašvaldībai piederošo un piekrītošo neapbūvēto zemes gabalu sakopšanu, kā arī veikt izglītojošo un informatīvo darbu, iesaistot teritoriju sakopšanas darbos dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības, dzīvokļu īpašnieku biedrības, sakņu dārzu biedrības, iedzīvotāju iniciatīvas grupas.

SIA „Rīgas meži” organizēs atkritumu savākšanu un izvešanu no mežiem un apstādījumiem. Uzņēmums arī veiks meža atjaunošanu, meža un parku stādījumu kopšanu un papildināšanu. Nepieciešamības gadījumā SIA „Rīgas meži” sniegs konsultācijas namu apsaimniekotājiem, iestādēm un organizācijām par apstādījumu kopšanu un teritoriju apzaļumošanu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam uzdots nodrošināt izglītības iestāžu un tām piegulošo teritoriju sakopšanu, bet Rīgas domes Īpašuma departamentam organizēt tā valdījumā esošo nekustamo īpašumu, kuri netiek izmantoti saimnieciskajā darbībā, teritoriju sakārtošanu. Satiksmes departaments jau uzsācis ielu un tiltu attīrīšanu no smiltīm un nogulsnēm.

Spodrības mēneša un Meža dienu laikā Rīgas pašvaldības policija sadarbībā ar Rīgas domes Administratīvo inspekciju veiks pastiprinātu noteikumu ievērošanas kontroli, apsekojot nesakoptās ēkas un teritorijas.

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” uzdots nodrošināt dzīvojamo māju, pagalmu teritoriju un atkritumu tvertņu laukumu sakopšanu savās apsaimniekojamās teritorijās, iesaistot šajos darbos arī namu iedzīvotājus.

Šajā laikā Rīgas iedzīvotāji, sabiedriskās organizācijas, komersanti un iestādes aicināti aktīvi piedalīties namīpašumu un teritoriju sakopšanā, informēt pašvaldību par nekoptām teritorijām, kā arī sniegt priekšlikumus par to sakopšanu un sakārtošanu, zvanot uz Rīgas domes bezmaksas informatīvo tālruni 80000800 vai arī uz izpilddirekcijām:

  • Ziemeļu izpilddirekcija – 67026611 (Vidzemes priekšpilsēta un Ziemeļu rajons);
  • Austrumu izpilddirekcija – 67013500 (Latgales priekšpilsēta un Centra rajons);
  • Pārdaugavas izpilddirekcija – 67012319 (Zemgales priekšpilsēta un Kurzemes rajons).

Tāpat par nekoptām teritorijām iedzīvotāji aicināti ziņot Rīgas domes sociālo tīklu kontos: www.facebook.com/Riga.lv un Twitter: @RigasDome