Sākta ielu koku laistīšana

admin.rLV, Pub

Lai palīdzētu Rīgas ielu apstādījumos augošajiem kokiem atgūties pēc ziemas un uzlabotu to augšanas apstākļus, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir uzsācis koku laistīšanu.  Ziemā uz ielām un ietvēm kaisītais tehniskais sāls, nodrošinot drošākus  pārvietošanās apstākļus gājējiem un automašīnām, diemžēl nonāk arī  ielu malās augošu koku apdobēs.  Laistīšana nepieciešama, lai samazinātu sāls koncentrāciju augsnē un  nodrošinātu  kokiem nepieciešamā  ūdens uzņemšanu veģetācijas perioda sākumā.

Pārsvarā  tiks laistīti salīdzinoši jauni koki, kas stādīti sākot no 2002. gada –   kopumā 506  koki – četras reizes, katram vienā reizē saņemot 100 litrus ūdens. Lai ielās netiktu traucēta satiksme, laistīšanu veiks naktīs.

Darbi paredzēti vairākās pilsētas centrālajās  ielās vai to posmos: Aspazijas bulvārī, Z.A. Meierovica bulvārī, Raiņa bulvārī, Merķeļa ielā, Elizabetes ielā, K.Valdemāra ielā, Brīvības bulvārī, Tērbatas ielā, K. Barona ielā, Miera ielā, Tallinas ielā, Kronvalda bulvārī, Bruņinieku ielā.

Mājokļu un vides departamenta uzdevumā, pamatojoties uz noslēgto līgumu,  laistīšanas darbus  veiks  SIA “Roadeks”.