Ar krāšņiem koncertiem sākas Rīgas drosmes un prieka vasaras notikumi

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas drosmes un prieka vasaras kultūras programma jūlijā un augustā rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs ar dažādiem pasākumiem – skanēs koncerti, notiks radošās un mākslas darbnīcas un varēs izdejoties zaļumballē. Jau šonedēļ tiks atklāta parku kultūras programma, bet pēc nedēļas gaidāmi pirmie apkaimes svētki Ķengaragā, savukārt augustā notiks plašas Rīgas dzimšanas dienas svinības.

Rīgas drosmes un prieka vasaras radošā producente Līna Birzaka-Priekule no biedrības “Mākslas birojs” uzsver: ”Rīgas drosmes un prieka vasaras programma veidota tā, lai kultūras notikumi būtu pieejami visā pilsētā, lai tiem piemistu cilvēcisks mērogs un tie būtu orientēti uz piederības sajūtas veicināšanu savai apkaimei. Laikmetīgās kultūras norises akcentē gan konkrētās apkaimes vēsturi, gan veido tās identitāti. Tas ir iemesls, lai dotos ārā, satiktu kaimiņus, klausītos koncertus, līdzdarbotos, uzzinātu un izbaudītu –  “Drosme un prieks dzimst, kur satiekamies!””

Rīgas drosmes un prieka vasara šogad izceļ katras apkaimes unikalitāti. Kultūras programmas grafiskajā dizainā simboliski iestrādātas katrai apkaimēm raksturīgās atpazīšanas zīmes – kā bijušais Zolitūdes hipodroms, Čiekurkalna ūdenstornis, Torņakalna tilti pār dzelzceļu, Daugavgrīvas Mīlestības saliņa vai Brasas Lielo kapu pavasara zilās puķītes. Rīga svin katras šīs vietas vēsturi un kultūru. Apkaimju simboli izvēlēti sadarbībā ar Apkaimju iedzīvotāju centriem un apkaimju biedrībām un to dizaina autors ir mākslinieks Valters Kalsers. Nordeķu parkā, Esplanādē un Torņakalnā izvietoti arī mākslinieka Miķeļa Mūrnieka veidotie krēsli un šūpuļtīkli, sniedzot apkaimju iedzīvotājiem iespēju iepazīties un pavadīt laiku sarunās Rīgas parkos.

Prieka mirkļu parku programma

Šī būs otrā vasara, kad Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros Vērmanes dārzs pārtaps par Prieka mirkļu parku, kuru, sākot ar 13. jūliju, katru ceturtdienas vakaru piepildīs mūzika, prieks un dejas. Šīs vasaras koncertsezonu svinīgi atklās Raita Ašmaņa bigbends. Koncertā kā solisti bigbendam pievienosies Kristīne Prauliņa un Daumants Kalniņš. Koncertā varēs dzirdēt tādas populāras un zināmas dziesmas kā “Fly me to the moon”, “Moon river”, “New York”, “What a wonderful world”, “My way”, kā arī maestro Raimonda Paula dziesmas un skaņdarbus.

Savukārt 15. jūlijā Prieka mirkļu parku programmu Nordeķu parkā atklās Intas Rukas fotoizstāde “Pārdaugava”, kurā viņa iemūžinājusi Iļģuciema un Āgenskalna apkaimes iedzīvotājus. Atklāšanā notiks saruna ar fotogrāfi un viņas portretētajiem vietējiem cilvēkiem. Dienas laikā norisināsies meistardarbnīca jaunajiem fotogrāfiem ar mērķi iemūžināt apkaimi un tās iedzīvotājus šodien. To vadīs māksliniece Vika Eksta. Papildus norisināsies neformālas sarunas, ļaujot iepazīt vietējos “ikdienas ekspertus”, bet bērniem un jauniešiem būs pieejamas mākslas darbnīcas un sporta aktivitātes. Savukārt vakarā notiks poļu klavesīnista Staņislava Lopušanska koncerts ar Kuperēna, Skarlati un Baha ģimenes skaņdarbu atskaņojumiem. Tam sekos Simonas Orinskas un BUTŌ Lab performance. Savukārt vakaru noslēgs Jēkaba Nīmaņa un “Jacob Noiman Festival band” koncerts.

10 apkaimju svētki 

Šogad apkaimju svētkus svinēsim vēl plašāk nekā pērn – svētku dziesmas skanēs un dažādas aktivitātes norisināsies 10 apkaimēs: Ķengaragā, Čiekurkalnā, Zolitūdē, Dreiliņkalnā, Ziepniekkalnā, Juglā, Torņakalnā, Centrā, kā arī Daugavgrīvas apkaimē, Brasā un Vecāķos.

Pirmie apkaimju svētki gaidāmi jau 22. jūlijā Ķengaraga parkā, kur ikviens aicināts piedzīvot aizraujošu dienu, iesaistoties radošajās darbnīcās, apmeklējot apkaimju biedrību un uzņēmumu “kvartālu”, iepazīstot apkaimi “izziņas kvartālā” un baudot daudzveidīgus koncertus un teātra izrādes visas dienas garumā. Koncertprogrammu izgaismos grupa “Dzelzs vilks” un mūziķis Žoržs Siksna ar pavadošo sastāvu. Apkaimju svētki galvaspilsētā notiks līdz pat 26. augustam.

Rīgas dzimšanas dienas svinības

Rīgas dzimšanas dienas svinības Vecrīgā šogad norisināsies 19. augustā. Plānots, ka svētkus 18. augusta vakarā ieskandinās pasākums un dronu šovs Lucavsalā, kuru varēs apmeklēt ikviens interesents. Savukārt svētku dienā ikviens aicināts piedzīvot daudzveidīgu un laikmetīgu kultūras programma Vecrīgā. Programmā gaidāma pašmāju un ārvalstu mākslinieku uzstāšanās, darbnīcas bērniem un ģimenēm. Svētku noskaņu radīt palīdzēs laikmetīgi scenogrāfiski risinājumi, piknika zonas, bet svētku noslēgumā izskanēs jaunradīta muzikāla programma veltīta Rīgas drosmes un prieka vasaras galvenajam vadmotīvam “Prieks un drosme dzimst, kur satiekamies!”.

Jau no jūnija vasaras kultūras programmu aktīvi papildina arī septiņas kultūrvietas “Stropi”, kas atrodas Pļavnieku Zaļajā birzī, Rīgas Centrālās bibliotēkas Lucavsalas pludmales lasītavā, Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiālbibliotēkas pagalmā, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas estrādē Āgenskalnā, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas dārzā, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas pagalmā un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļas parkā Sarkandaugavā. “Stropu” programmās izskan koncerti, notiek lekcijas un dažādas darbnīcas. Rīgas vasaras kultūras programmā ir iekļauti arī vairāki laikmetīgās kultūras pasākumi, kurus organizē Rīgas nevalstiskās organizācijas. Šie pasākumi Rīgas ielās, parkos un laukumos norisināsies līdz pat vasaras izskaņai – 31. augustam.

Ar visiem pašvaldības rīkotajiem Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumiem iespējams iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/, kā arī sekot līdzi sociālo tīklu lapā “Rīgā notiek”.

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore,
e-pasts: sindija.gravere@riga.lv.

Autors: Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļa