Aicina izteikt viedokli par Juglas ezera ekspluatāciju

admin.rLV, Sab

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par grozījumiem Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumos, kas paredz atļaut ezerā pārvietoties ar motorizētiem kuģošanas līdzekļiem. Viedokli var izteikt līdz 10.septembrim, aizpildot aptaujas anketu Mājokļu un vides departamenta mājas lapā http://mvd.riga.lv/.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē, izskatot Rīgas domes 2002.gada 4. jūnija saistošo noteikumu Nr. 29 “Juglas ezera apsaimniekošanas noteikumi” grozījumu lēmumprojektu, izvērtās diskusija par lēmumu atcelt aizliegumu pa ezeru pārvietoties ar motorizētiem kuģošanas līdzekļiem.  Izmaiņas saistošajos noteikumos paredzētu, ka pa Juglas ezeru turpmāk varētu pārvietoties ar ūdensmotocikliem, motorlaivām, kuteriem, airu laivām un citiem kuģošanas līdzekļi, kas aprīkoti ar motoru.

Uzklausot visu deputātu un speciālistu argumentus, tika nolemts, ka pirms lēmuma par grozījumu apstiprināšanu jāiegūst plašāks sabiedrības viedoklis par izmaiņu veikšanu un to ietekmi Juglas ezera attīstībā.

Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes speciālisti ir izstrādājuši aptaujas anketu, kas publicēta departamenta mājas lapā. Aptauja ir anonīma un iegūtie rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā. Aptaujas anketā iekļauti 5 jautājumi un tās aizpildīšana neprasīs vairāk kā 3 minūtes.

Lai aizpildītu anketu, spiediet šeit.

Vienlaikus Vides pārvaldes speciālisti noskaidros dažādu ieinteresēto  organizāciju viedokli. Uzrunātas tiks gan iestādes, kas atrodas ezera piekrastē, kā, piemēram, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas neredzīgo biedrība, gan dažādu nozaru pārstāvji – Latvijas ornitoloģijas biedrība, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR zivju resursu pētniecības departaments, makšķerniekus un zvejniekus  pārstāvošās biedrības, Rīgas Tūrisma attīstības birojs un citas valsts un pašvaldības institūcijas. Savu viedokli aicinātas paust arī iedzīvotāju iniciatīvu grupas.

Iesniedzot saistošo noteikumu grozījumu lēmumprojektu atkārtotai izvērtēšanai, Mājokļu un vides komitejas locekļi tiks iepazīstināti ar iedzīvotāju aptaujas apkopotajiem rezultātiem un organizāciju sniegtajiem viedokļiem.

Plašāka informācija par Juglas ezera raksturojumu un ekspluatācijas noteikumiem pieejama šeit.