Atjaunošanas darbu laikā apmeklētājiem būs slēgta liela daļa Ēbelmuižas parka

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas pašvaldība sākusi atjaunot Ziepniekkalna apkaimes sirdi – vēsturisko Ēbelmuižas parku un patlaban tiek veikti celiņu gultnes sagatavošanas darbi parka daļā starp Ēbelmuižas un Zaļenieku ielām. Lai nodrošinātu savlaicīgu visu plānoto darbu izpildi, sākot ar pirmdienu, 25. septembri, uz laiku apmeklētājiem tiks slēgts viss parks, izņemot bērnu rotaļu laukumu un vingrošanas laukumu pie Ēbelmuižas ielas. Tāpēc iedzīvotāji aicināti būt saprotošiem, jo neērtības būs īslaicīgas un ātrāk tiks iegūta patīkama vieta atpūtai.

Kopā plānots uzbūvēt 2728 m2 bruģa seguma celiņus un 4270 m2 grants seguma celiņus. Paredzēts uzstādīt 40 soliņus, kā arī atkritumu urnas un velostatīvus. Darbus pēc Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma veic iepirkuma konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība “BI ZENG”. Būvdarbus parkā ir paredzēts pabeigt šoruden.

Savukārt pašvaldības aģentūra “Rīgas gaisma” plāno parkā veikt apgaismojuma izbūves darbus.

9,3 hektārus plašais Ēbelmuižas parks izbūvēts ap seno Ēbela muižu Ziepniekkalna centrā starp Graudu, Zaļenieku, Ēbelmuižas un Valdeķu ielu. Tas ir viens no Rīgas vecākajiem muižu parkiem un uzskatāms par apkaimes sirdi. Parkā aug Pārdaugavā resnākais dižozols, tā apkārtmērs ir 5,6 metri.

20. gadsimta 70. gados parks netika īpaši kopts, 20. gadsimta 80. gadu vidū tas sāka pamazām izaugt un pārvērsties par necaurejamiem džungļiem.

2015. gadā Ēbelmuižas parkā no Rīgas centra iekšpagalma pārstādīja 20-30 gadīgu pelēko riekstkoku, kam tur bija kļuvis par šauru. 2016. gadā parkā iestādīja piecus no desmit Šveices vides aktīvista Šahverdi Ahadova Rīgai dāvinātajiem augstvērtīgās grieķu valriekstu stādiem, kas ziedēs ar rozā ziedēm. Lai parks kļūtu par zaļu un aizsargātu pilsētvidē, SIA “Rīgas meži” 2017. gadā sāka norobežojošu stādījumu ierīkošanu teritorijas perimetrā.

2019. gadā parkā iestādīts ozols un trīs liepas. 2020. gadā SIA “Rīgas meži” Ēbelmuižas parkā iestādīja 15 kokus, izveidojot stādījumus gar Ēbelmuižas ielas malu.

Laika gaitā paredzēts kokaugu dažādību papildināt ar ošlapu kļavu, parastajiem parūkkokiem, Amerikas tulpjukoku, Serbijas eglēm, Amerikas liepu, parastās kļavas šķirnēm un lapeglēm.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.