Divas peldvietas ieguvušas Veselības inspekcijas augstāko vērtējumu

admin.rLV, Paziņojumi

Šovasar  pilsētnieki labprāt uzturas ūdens tuvumā, Rīgā veldzēties no karstuma un droši peldēties var  septiņās oficiālās peldvietās. Pēc Rīgas  izpilddirekciju likvidācijas, par peldvietām un aktīvās atpūtas zonām pie ūdens rūpējas Mājokļu un vides departaments.

Veselības inspekcija tikko veica divu atpūtnieku iecienītu peldvietu – Vecāķos un pie Bābelītes ezera – apsekošanu un kontroli. Abas peldvietas ieguva augstāko vērtējumu. Tas liecina, ka visi vērtētie kritēriji- peldvietu izveidošana, uzturēšana, labiekārtošana, higiēna un informācijas sniegšanas prasības peldvietu apmeklētājiem atbilst normatīvo aktu prasībām. Pārbaude notika pamatojoties uz Ministru kabineta 09.07. 2019. noteikumiem Nr.309 “Veselības inspekcijas nolikums” un vērtējumu veica saskaņā ar Ministru kabineta 28.11.2017. noteikumiem Nr. 692 “Peldvietu izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība.”

Kopumā Rīga var lepoties ar trīs labiekārtotām  oficiālām peldvietām pie jūras – Vecāķos, Vakarbuļlos un Daugavgrīvā un apkaimju iedzīvotāju iecienītām peldvietām Rumbulā, pie Bābelītes ezera un Lucavsalā,  kurās pašvaldība veikusi nozīmīgu darbu infrastruktūras un vides sakārtošanā.

Vasaras sezonā mēs ikviens vēlamies, lai atpūta pie ūdens būtu droša un komfortabla, lai ūdens  kvalitāte neliktu vilties un būtu ērta piekļūšana.