Dzīvokļu rindas mazināšanai Rīgas pašvaldība iegādāsies bezsaimnieka dzīvokļus

admin.rLV, Paziņojumi

Lai sniegtu palīdzību iedzīvotājiem mājokļa jautājumu risināšanā un mazinātu rindu uz pašvaldības dzīvojamo platību, Rīgas pašvaldība plāno izmantot pirmtiesības un iegādāties par bezsaimnieka mantu atzītos dzīvokļus. Rīgas dome trešdien, 24. janvārī, atbalstīja pirmo 13 dzīvokļu iegādi.

“Viena no mūsu galvenajām prioritātēm šogad ir pašvaldības mājokļu fonda paplašināšana. Esam sākuši plānveida darbu jaunu mājokļu nodrošināšanai rīdziniekiem – gan jaunajiem speciālistiem, gan tiem, kam nepieciešama sociālā palīdzība. Strādāsim pie pieejamu pašvaldības īres namu celtniecības sagatavošanas un remontēsim esošos dzīvokļus, kas patlaban nav izmantojami. Papildus tam, tagad izmantosim jaunu un līdz šim nepielietotu iespēju – bezsaimnieka dzīvokļu iegādi, jo katrs papildinājums pašvaldībai piederošā mājokļu fondā ir būtisks,” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Kopš 2023.gada rudens Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departaments ir saņēmis 39 pieprasījumus no zvērinātiem tiesu izpildītājiem par to, vai pašvaldība izmantos savas normatīvajos aktos paredzētās tiesības. 17 gadījumos atbilstoši departamentā izmantotajai instrukcijai pieņemts lēmums no pirmtiesībām atteikties, bet 13 gadījumos pieņemts lēmums pirmtiesības izmantot. Pārējie gadījumi šobrīd tiek vērtēti.

Šo 13 dzīvokļu iegādes izmaksas būs 393 100 eiro un izdevumi tiks segti no departamenta budžeta programmas, kas paredzēta arī esošo dzīvokļu remontam. No šiem dzīvokļiem divi ir trīsistabu, četri – divistabu un septiņi – vienistabas dzīvokļi.

Šobrīd pašvaldības dzīvojamais fonds ir aptuveni 11 610 dzīvokļu īpašumu.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.