Esplanādē pakāpeniski atver atjaunotos celiņus

admin.rLV, Paziņojumi

Esplanādē turpinās parka rekonstrukcija un izremontētie celiņi pakāpeniski tiek atvērti gājējiem un velobraucējiem. Šonedēļ atvērts celiņš, kas iet cauri visam parkam un savieno Reimersa ielu ar Skolas ielu, bet piektdienas pēcpusdienā plānots atvērt celiņu, kas iet gar Mākslas akadēmiju.

Patlaban sākti remontdarbi zonā pie Raiņa pieminekļa, kur notiek vecā seguma demontāža un sākta arī konstruktīvo kārtu izbūve. Kopumā visā teritorijā apmaļu izbūve ir veikta 75 % apmērā. Tāpat turpinās konstruktīvo kārtu izbūve un apzaļumošanas darbi, kur būvniecības darbi beigušies. Visvairāk darbu patlaban paveikts zonā gar Kalpaka bulvāri pie Mākslas Akadēmijas ēkas.

Jau vēstīts, ka pašvaldība  īsteno septiņus hektārus plašā parka vizuālā tēla atjaunošanu.  Trijās no parka septiņām zonām pilnībā tiks  nomainīts gājēju celiņu segums. Pirmajā  kārtā  tiks nomainīti 1224 m2, otrajā  kārtā – 5868 m2 seguma, kas  kopā aptver 7092 m2 lielu platību. Iedzīvotāji par notiekošajiem būvdarbiem un to apjomu var iepazīties, lasot informāciju uz  parkā  izvietotajiem stendiem. Darbi tika sākti pagājušā gada oktobra beigās un tos veic SIA “Roadeks”.

Darbu gaitā arī tiek veikta sešu koku laistīšana ar laistīšanas maisiem, kas nepieciešama, jo būvniecības darbi skar sakņu aizsardzības zonu. Laistīšanu veiks līdz lapu nobriešanai. Šajā periodā arī netiks paredzēta zāles pļaušana koka vainaga projekcijā, lai saglabātu mitrumu un neveicinātu papildu stresu koku sakņu sistēmai.

Esplanāde ir daļa no UNESCO pasaules kultūras mantojuma. Veicot seguma maiņas darbus, parkā netiks aizskartas vai bojātas esošās kultūras vērtības.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.