Iespējama piesārņojuma dēļ Ķīpsalas pludmalē pagaidām neiesaka peldēties

admin.rLV, Paziņojumi

Ņemot vērā, ka Ķīpsalas pludmales tuvumā šonedēļ konstatēti nezināmas taukveida vielas sanesumi, līdz analīžu rezultātu saņemšanai pašvaldība iedzīvotājiem iesaka pagaidām atteikties no šīs peldvietas izmantošanas.

Trešdien, 29.jūnijā, Valsts vides dienests (VVD) saņēma iedzīvotāju ziņojumu par taukveida vielas sanesumu esamību Ķīpsalas peldvietā Daugavā. Pēc notikuma vietas apsekošanas VVD pludmales ūdenī konstatēja pagaidām nezināmas izcelsmes taukvielas. Vielas izcelsmes precizēšanai noņemti paraugi un nodoti testēšanai laboratorijā.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes speciālisti apsekoja Ķīpsalas pludmali un ar bojām norobežotajā peldvietas teritorijā uz ūdens virsmas vizuāli netika konstatēti taukvielu sanesumi vai pleķi.

Ņemot vērā VVD sniegto informāciju un konsultējoties ar Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta Higiēnas novērošanas nodaļas speciālistiem, līdz brīdim, kamēr tiks sniegti precīzi peldūdens analīžu rezultāti un saņemtas Veselības inspekcijas rekomendācijas turpmākai darbībai, Ķīpsalas peldvietā izvietota informatīvā zīme – “Ieteikums nepeldēties”.

Rīgas dome atgādina, ka galvaspilsētā ir septiņas citas oficiālās peldvietas: jūrā – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos; Daugavā – Rumbulā, Lucavsalā un Lucavsalas līcī, kā arī Bābelītī. Ir arī neoficiālā peldvieta Ķīšezerā, bet arī tajā, tāpat kā oficiālajās peldvietās, dežurē Rīgas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbinieki. Tāpat iespējams izmantot bradājamos baseinus Grīziņkalnā un Ziedoņdārzā.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde