Investīciju vietne “Monkey insider”: Rīga ir otrā gājējiem draudzīgākā pilsēta pasaulē

admin.rLV, Paziņojumi

Pēc investīciju vietnes “Monkey insider” pētījuma datiem, Rīga ir otrā gājējiem draudzīgākā pilsēta pasaulē, jo populārākie tūristu apskates objekti pilsētas vēsturiskajā centrā izvietoti mazā attālumā viens no otra, pilsētā ir tīras ielas, laba gaisa kvalitāte un augsts drošības līmenis.

Par gājējiem draudzīgāko pilsētu atzīta Florence (Itālija), otrajā vietā ir Rīga, trešajā vietā – Hamburga (Vācija), ceturtajā – Porto (Portugāle), bet piektajā vietā – Madride (Spānija).

Viegli un ērti pieejami apskates objekti, tīra vide un drošība uz ielas ir ļoti būtiski faktori, kas pievilina tūristus, kā arī veicina uzņēmējdarbības attīstību un ekonomisko izaugsmi. Pētījuma autori atzīst, ka Rīgā ir plašs un pieejams sabiedriskā transporta tīkls, taču apskatīt galvenos objektus var, ērti pārvietojoties ar kājām, un pārvietošanās starp tiem aizņem vien 30 minūtes. Turklāt atrašanās uz ielām ir gājējiem droša, jo pilsētā ir augsts drošības līmenis un laba gaisa kvalitāte.

Lai noteiktu 30 gājējiem draudzīgākās pilsētas visā pasaulē, pētījumā izmantoti dažādi avotu dati un lietotnes, ko izmanto paši tūristi, piemēram, Tourlane un Walkscore. Tāpat tika analizēti IQAir gaisa kvalitātes dati un Numbeo drošības indekss.

Papildu informācija pieejama vietnē https://www.insidermonkey.com/.

Informāciju sagatavoja: Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļa, mediji@riga.lv.