Jaunatnes dārzā atvērts jauns bērnu rotaļu laukums

admin.rLV, Paziņojumi

Šodien Jaunatnes dārzā Āgenskalnā apmeklētājiem tika atvērts jauns bērnu rotaļu laukums, kas ir priecīgs un ilgi gaidīts notikums tuvējo apkaimju iedzīvotājiem.

Pirms diviem gadiem pašvaldība demontēja savu laiku nokalpojušās un nedrošās bērnu rotaļu iekārtas Jaunatnes dārzā. Šogad Mājokļu un vides departamentam tika piešķirti līdzekļi jauna rotaļu laukuma ierīkošanai un – laukums ir tapis. Beidzoties iepirkuma procedūrai, departaments noslēdza līgumu ar SIA “GoPlay”. Darbs tika paveikts sešu mēnešu laikā. Pēc iekārtu uzstādīšanas, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, tika veikta to pārbaude, kuras veicējs SIA “Play Inspect” apliecināja dārza teritorijas gatavību un laukuma iekārtu drošību publiskai lietošanai.

Jaunatnes dārza bērnu rotaļu laukumā ir uzstādītas iekārtas dažāda vecuma grupām: piemēram, mazos no 2 līdz 6 gadiem iepriecinās tematiskā rotaļu iekārta “Vilciena sastāvs’’. Jau lielākiem bērniem, vecumā no 5 gadiem patiks rotaļu komplekss ar dažādiem elementiem – kāpšana, rāpšanās, lomu spēles, slēpšanās, socializēšanās iemaņu uzlabošanai u.tt. Noteikti pieprasītas būs šūpoles, kuru sēdekļi izgatavoti no trieciena absorbējošas īpašas gumijas, protams, smilšu kaste ar mājiņu un galdu ar smilšu liftu un vēl daudz ko citu.

Tāpat kā visus citus pilsētas parkos esošos rotaļu laukumus, arī šo apsaimniekos SIA “Rīgas meži”.

Jaunatnes dārza jauno bērnu rotaļu laukumu tā atklāšanas dienā apmeklēja arī Rīgas domes amatpersonas.

Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis pauda viedokli- lai  arī pašvaldības budžets šogad bijis mazāks nekā pērn, tajā esam lielāku prioritāti piešķīruši parku atjaunošanai. Tādēļ iepriekšējos gados noņemtā laukuma vietā izveidots jauns un moderns dažādiem vecumiem piemērots laukums. Rīgā jāveidojas stiprākiem apkaimju centriem, kuros patīkama pilsētvide mudina pavadīt laiku ārpus telpām dzīvesvietas tuvumā. Soli pa solim mūsu mērķis ir nodrošināt šādu vidi visās Rīgas apkaimēs.

Gandarījums par projekta īstenošanu ir Mājokļu un vides departamenta atbildīgajiem speciālistiem un departamenta direktora p.i. Edijam Pelšam : “Esam apmierināti ar paveikto, jo SIA “GoPlay” uzdoto veica profesionāli un ieinteresēti. Ticu, ka Jaunatnes dārzs tagad jūtami atdzīvosies un kļūs par daudzu ģimeņu ar bērniem iecienītu atpūtas vietu. Neviens vairs nešaubās, ka kvalitatīvs rotaļu laukums ir nozīmīgs faktors, lai bērni kļūtu veselīgāki, draudzīgāki un radošāki. Esam kopā radījuši vēl vienu sakārtotu un labiekārtotu vietu pilsētā, kurā iedzīvotāji var uzturēties svaigā gaisā un drošā vidē”.

Rotaļu laukuma uzstādītāja SIA “GoPlay” valdes loceklis Jānis Mežulis uzsvēra, ka   viņa komanda ir patiesi gandarīta par iespēju piedalīties Jaunatnes dārza projekta realizācijā un kopā ar pašvaldību parādīt, ka atpūtas oāze ģimenēm dzīvajās Rīgas ielās ir iespējama. Laikmetā, kad virtuālā realitāte tikai uzņem apgriezienus, katrs šāds infrastruktūras uzlabojums veicina aktīvu bērnu un pieaugušo socializāciju. Ar modernu un mūsdienīgu pašvaldības skatījumu, šādas vietas Rīgā ir arvien vairāk, par ko ir liels prieks!