Lucavsalas pludmalē peldēties aizliegts; pārējās Rīgas oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte laba

admin.rLV, Paziņojumi

Pirmdien, 18. jūlijā, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments saņēmis peldūdens testēšanas rezultātus, kas apliecina, ka peldēties atļauts teju visās galvaspilsētas oficiālajās peldvietās.

Ņemot vērā no SIA “Vides audits” iegūtos peldūdens testēšanas rezultātus, saskaņā ar Ministru kabineta noteiktiem peldūdens mikrobioloģiskās kvalitātes kritērijiem, peldēties atļauts visās Rīgas jūras līča peldvietās Vakarbuļļos, Daugavgrīvā un Vecāķos.

Tāpat peldēties drīkst oficiālajās pilsētas peldvietās: Daugavas peldvietās “Rumbula” un “Ķīpsala”, kā arī Lucavsalas līcī un Bābelītes ezera peldvietā.

Savukārt Daugavas peldvietā “Lucavsala” pagaidām peldēties aizliegts, jo peldūdens testēšanas rezultātos mikrobioloģiskās kvalitātes kritēriji pārsniedz pieļaujamo rādītāju normas. Peldvietā šodien izvietota brīdinājuma zīme “Peldēties aizliegts”. Peldvietā atkārtoti tiks ņemti ūdens paraugi, un tā varēs atsākt darbu pēc atbilstošu analīžu rezultātu saņemšanas.

Atgādinām, ka 14. jūlijā Rīgas oficiālajās peldvietās Rīgas domes Mājokļu un vides departaments organizēja papildus peldūdens paraugu ņemšanu un peldūdens mikrobioloģisko analīžu veikšanu.

Plašāka informācija par Rīgas peldvietām.

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde