Pasaules čempionāta hokejā laikā āra kafejnīcās varēs izvietot ekrānus un pārvietojamās dzērienu iekārtas

admin.rLV, Paziņojumi

Veiksmīgi aizritot pērnā gada pilotprojektam ekrānu un pārvietojamo dzērienu iekārtu izvietošanā vasaras kafejnīcās nozīmīgu pasākumu laikā, arī šogad, gaidot Pasaules čempionātu hokejā, būs atļauta šo iekārtu izvietošana.

Televīzijas ekrānu un pārvietojamu dzērienu iekārtu izvietošana vasaras kafejnīcās lielu sporta, kā arī kultūras pasākumu laikā, ļauj kafejnīcu un restorānu īpašniekiem piesaistīt apmeklētājus. Tāpat, tā ir iespēja rīdziniekiem un pilsētas viesiem pulcēties Rīgas kafejnīcu un restorānu āra terasēs kopīgi jūtot līdzi sporta sacensību tiešraidēm. Tuvākais sporta sacensību notikums – Pasaules čempionāts hokejā – norisināsies jau no 10. maija un ilgs līdz 26. maijam.

Noslēdzoties pilotprojektam, TV ekrānu un dzērienu iekārtu izvietošana pieļaujama ne tikai vasaras terasēs, kas  nav piesaistītas pastāvīgās ēkās izvietotām kafejnīcām un restorāniem, bet arī vasaras kafejnīcās, kas izvietotas pie ēkās esošiem restorāniem un kafejnīcām. Pērnā gadā šādu iespēju izmantoja 14 kafejnīcu un restorānu.

Lai izvietotu āra kafejnīcu, nepieciešams saņemt pašvaldības atļauju ielu tirdzniecībai. Atļauja piesakāma elektroniski, portālā eriga.lv sadaļā Ielu tirdzniecība vai klātienē, Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centra (AIC) klientu apkalpošanas nodaļās. Iesniedzot pieteikumu, piezīmju daļā jānorāda vajadzība izvietot dzērienu iekārtu un/vai TV ekrānu.

Ja ielu tirdzniecības atļauja jau ir saņemta vai iesniegums vasaras kafejnīcas atļaujas saņemšanai jau ir iesniegts, lai varētu izvietot ekrānu un/vai pārvietojamu dzērienu iekārtu, uzņēmumam jānosūta informācija AIC uz e-pastu uznemeji@riga.lv, norādot kafejnīcu, tās adresi, pievienojot fotogrāfiju ar paredzēto elementu iekārtojumu.

Pēc atļaujas ielu tirdzniecībai saņemšanas pārvietojamas dzērienu iekārtas darbībai, jāsaņem saskaņojums alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai novietnē. Satura atskaņošanai uz ekrāniem jāsaņem AKKA/LAA un LAIPA licences.

Nosacījumi, kas jāņem vērā minēto iekārtu izvietošanai:

  • iekārtas drīkst izvietot tikai āra kafejnīcas teritorijā, ievērojot ietves brīvo platumu, piebrauktuves un iebrauktuves platumu;
  • risinājumam un pieslēgumam jābūt dizainiski kvalitatīvam un tehniski drošam;
  • visi vadi un kabeļi jānosedz ar nosegpaneļiem;
  • iekārtas aizliegts stiprināt pie ēku fasādēm;
  • par tehnisko drošību atbildīgs kafejnīcas saimnieks;
  • iekārtu darbība nedrīkst traucēt citiem iedzīvotājiem;
  • pamatotu sūdzību gadījumā iekārtas nekavējoties jādemontē.

Vairāk informācijas par vasaras kafejnīcu saskaņošanas kārtību Rīgā riga.lv

Saistībā ar tuvojošajiem valsts svētkiem, AIC informē par darba laika izmaiņām aprīļa beigās un maija sākumā:

  • Otrdien 30. aprīlī pirmssvētku dienā, darba laiks no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00.
  • Piektdien 3. maijā pirmssvētku dienā un pēdējā darba dienā pirms svētkiem, darba laiks no plkst. 8.00 līdz plkst. 13.00.
  • Pirmdien 6. maijā pārceltā brīvdiena, apmeklētāji tiks gaidīti 7. maijā.

Informāciju sagatavoja: Sabīne Solovjeva, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sabine.solovjeva@riga.lv.

Uzstādot ekrānu un pārvietojamo dzērienu iekārtu ņem vērā
Ekrānu un vai pārvietojamo dzērienu iekārtu izvietošanas nosacījumi