Pēc lielajām lietusgāzēm Rīgas pašvaldība neiesaka peldēties vairākās peldvietās

admin.rLV, Paziņojumi

Ņemot vērā, ka lielo lietusgāžu laikā Daugavā lietus un sadzīves kanalizācijas pārslodzes dēļ tika ievadīti neattīrīti notekūdeņi, līdz ūdens analīžu rezultātu saņemšanai Rīgas pašvaldība neiesaka peldēties trīs peldvietās Daugavā – Lucavsalā, Lucavsalas līcī un Ķīpsalā, kā arī jūras līča peldvietā Vecāķos.

Peldēties nav ieteicams, ņemot vērā iespējamo peldūdens mikrobioloģiskās kvalitātes kritēriju pazemināšanos. Šajās oficiālajās peldvietās Rīgas domes Mājokļu un vides departaments organizēs papildus peldūdens paraugu ņemšanu un peldūdens mikrobioloģisko analīžu veikšanu.

Jau vēstīts, ka Rīgas pašvaldība pagaidām aizliegusi peldēties oficiālajā Daugavas peldvietā “Rumbula”, jo analīzēs konstatēts, ka ūdens mikrobioloģiskie rādītāji neatbilst higiēnas prasībām. Peldvietā ir paņemti atkārtoti ūdens paraugi un peldvieta varēs atsākt darbu pēc atbilstošu analīžu rezultātu saņemšanas. Tāpat pašvaldība neiesaka peldēties Juglas ezera neoficiālajās peldvietās.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus aktīvi atpūsties, izmantojot citas galvaspilsētā pieejamās oficiālās peldvietas: jūrā – Daugavgrīvā un Vakarbuļļos, kā arī ezerā – Bābelītī. Ir arī neoficiālā peldvieta Ķīšezerā, bet arī tajā, tāpat kā oficiālajās peldvietās, dežurē Rīgas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbinieki.

Pilsētas astoņās peldvietās un sešpadsmit aktīvām atpūtas zonām piegulošajās ūdenstilpēs peldsezonas laikā tiek veikts peldūdens kvalitātes monitorings – peldūdens mikrobioloģiskā testēšana, iegūtie ūdens kvalitātes rezultāti tiek publicēti Veselības inspekcijas tīmekļvietnē.

Plašāka informācija par Rīgas peldvietām.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.
Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde