Peldvietā “Rumbula” atkal var droši peldēties

admin.rLV, Paziņojumi

Veselības inspekcija, 3. augustā veicot kārtējās peldvietu  pārbaudes Rīgas oficiālajās peldvietās, bija noteikusi aizliegumu peldēties peldvietā “Rumbula”. Lai par to brīdinātu apmeklētājus(peldētājus) Mājokļu un vides departaments izvietoja informatīvās zīmes -“ Peldēties aizliegts”.

Zinātniskā institūta BIOR Ķīmiskās laboratorijas eksperti 9. augustā Mājokļu un vides departamenta uzdevumā veica atkārtotas ūdens kvalitātes pārbaudes. Testēšanas rezultāta iegūtās mikrobioloģiskās analīzes bija labas un neuzrādīja piesārņojumu, tāpēc  peldvietā “Rumbula”  – peldēties atkal var droši.

Neraugoties uz ūdens kvalitātes uzlabojumu, šodien peldvietā atkārtoti tiks ņemti ūdens paraugi. Peldsezonas laikā Veselības inspekcija reizi mēnesī veic peldūdens kvalitātes monitoringu un mikrobioloģiskā testēšanā iegūtie kvalitātes rezultāti tiek publicēti inspekcijas tīmekļvietnē. Nepieciešamības gadījumos Mājokļu un vides departaments oficiālajās peldvietās veic ūdens kvalitātes papildus kontroli.

Šovasar  pilsētnieki labprāt uzturas ūdens tuvumā, Rīgā veldzēties un droši peldēties var septiņās oficiālās peldvietās. Mājokļu un vides departaments, savas kompetences ietvaros, veic visu nepieciešamo, lai vasarai turpinoties, ūdens prieku baudītājiem Rīgas oficiālajās peldvietās  nebūtu jāraizējas par  savu veselību un labsajūtu.