Rīdzinieki aicināti pieteikt talkošanas vietas

admin.rLV, Paziņojumi

Publicēts: 19.04.2023.

Rīdzinieki līdz 17. aprīlim Lielajai talkai, kas visā Latvijā notiks 22. aprīlī, pieteikuši 120 talkošanas vietas.

Rīgā par Lielās talkas organizēšanu rūpējas Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde (TLP), kas līdz 18. aprīlim talkotājiem izsniegusi jau 11 140 talkas maisus. Vislielākā talkotāju aktivitāte šogad ir Zolitūdes, Ziepniekkalna, Juglas, Čiekurkalna un Maskavas forštates apkaimēs.

Talkas vietu reģistrācija Rīgā ir noslēgusies, tāpēc iedzīvotāji, kuri vēlas 22. aprīlī piedalīties Lielajā talkā, aicināti piebiedroties talkām jau apstiprinātajās vietās Rīgā. Ar tām var iepazīties vietnē talkas.lv.

“Lielajā talkā” ir iesaistījies arī pašvaldības uzņēmums “Getliņi EKO”, kas pieņems 200 tonnas atkritumu no pašvaldības par samazinātu maksu.

Rīgas dome talciniekiem atgādina, ka pašvaldība atkritumu izvešanu organizēs tikai no apstiprinātajām talkošanas vietām pašvaldības teritorijās, un tas tiks veikts divu līdz trīs nedēļu laikā pēc talkas. No citām teritorijām atkritumu izvešanu jāorganizē pašiem talciniekiem. Tāpat jāatceras, ka atkritumu novietošana un izmešana citas personas īpašumā, tajā skaitā pašvaldības, bez saskaņošanas un tiem neparedzētā vietā ir administratīvi sodāma rīcība.

Diemžēl 2022. gadā būtiski pieaudzis sadzīves atkritumu apjoms, ko TLP nācies izvest no pašvaldības teritorijām, neskaitot Lielajā talkā savāktos atkritumus. Ja 2021. gadā TLP organizēja 563 tonnu sadzīves atkritumu izvešanu, tad 2022. gadā šis apjoms ir trīskāršojies, un izvestas 1930 tonnas sadzīves atkritumu. Papildus tam pieaug arī bīstamo atkritumu apjoms, kas tiek izvests no pašvaldības teritorijām. Pērn no TLP apsaimniekotajām teritorijām ārpus Lielās talkas izvestas 183 tonnas būvgružu, 59 tonnas riepu un 15 tonnas azbestu saturošu materiālu.

Šos atkritumus pašvaldības teritorijās izmet Rīgas iedzīvotāji. Pašvaldībai to savākšana 2022. gadā izmaksājusi 325 000 eiro.

Lielā talka visā Latvijā šogad norisināsies 22. aprīlī. Vairāk informācijas par pieteiktajām talkas vietām un padomi talkotājiem www.talkas.lv.

 

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv,

Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

————————————————————————————————————————————————–

Publicēts: 04.04.2023.

Rīgas pašvaldība, sadarbojoties ar kustību “Lielā talka”, jau 16. reizi aicina iedzīvotājus sakopt savas apkārtnes teritorijas.

Lielā Talka 2023.gadā norisināsies 22. aprīlī, un iedzīvotāji aicināti savas izvēlētās talkošanas vietas Rīgā pieteikt mājaslapā www.talkas.lv vai sazināties ar Rīgas pašvaldības Lielās Talkas koordinatoriem līdz 17. aprīlim (ieskaitot).

Ja, talkošanas vieta tiks pieteikta www.talkas.lv ar talkas atbildīgajiem sazināsies viens no Rīgas pašvaldības Lielās Talkas koordinatoriem un saskaņos kopjamās teritorijas atrašanās vietu, precizēs īpašuma piederību, prognozējamo atkritumu apjomu un veidu, kā arī precizēs vietu, kur īslaicīgi novietot savāktos atkritumus, lai atkritumu izvedējiem būtu iespējams ērti un ātri tos izvest.

Talkotājiem savāktie atkritumi jāievieto izsniegtajos talkas maisos, jo “Lielās talkas” ietvaros tiks organizēta tikai talkas maisu izvešana.

Talkas maisus bez maksas būs iespējams saņemt 22.aprīlī apstiprinātajā talkošanas vietā pie talkas atbildīgā, vai Daugavpils ielā 31, Rīgā, zvanot Rīgas pašvaldības Lielās Talkas koordinatoriem atbilstoši teritoriālajam sadalījumam, šādos laikos:

  • 04.04.2023., 05.04.2023. no plkst. 8.00 līdz plkst. 19.00
  • 11.04.2023., 13.04.2023. no plkst. 8.00 līdz plkst. 19.00
  • 17.04.2023. no plkst. 8.30 līdz plkst. 19.00
  • 18.04.2023.-21.04.2023. no plkst. 8.00 līdz plkst. 19.00

Talciniekiem jāņem vērā, ka Rīgas pašvaldība atkritumu izvešanu organizēs tikai talkām, kurās tiek sakoptas pašvaldības teritorijas. Piesakot savu talkošanas vietu savlaicīgi un saņemot apstiprinājumu, būs iespējams noorganizēt savlaicīgu atkritumu izvešanu. Ja tiek sakopta privātīpašuma teritorija vai privātīpašumam piegulošā teritorija, par atkritumu izvešanas organizēšanu atbild teritorijas īpašnieks/valdītājs/apsaimniekotājs.

Pēc 17. aprīļa jaunu talkošanas vietu pieteikt nevarēs, bet varēs pieteikties pie talkas atbildīgajiem jau apstiprinātajās talkošanas vietās.

Ja radušies jautājumi vai neskaidrības par Lielās talkas norisi Rīgā, lūgums zvanīt Rīgas pašvaldības Lielās Talkas koordinatoriem atbilstoši administratīvajai teritorijai pa tālruņiem:

Vairāk informācijas par talkošanas vietu pieteikšanu un padomi talkotājiem www.talkas.lv.

“Lielā talka” ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos.

 

Informāciju sagatavoja: Edīte Matuseviča, e-pasts: edite.matusevica@riga.lv,

Rīgas domes Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore