Rīdzinieki karstajā laikā aicināti veldzēties no dzeramā ūdens krāniem, pludmalēs un bradājamajos baseinos

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas dome aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus karstajā laikā veldzēties ar tīru dzeramo ūdeni kādā no parkos izvietotajiem dzeramā ūdens krāniem, kā arī izmantot galvaspilsētas pludmales vai bradājamos baseinus.

Šajā pavasarī pašvaldība Rīgas parkos uzstādīja sešus jaunus dzeramā ūdens krānus – Vērmanes dārzā pie rotaļu laukuma, Ziedoņdārzā, Esplanādē, Mežaparkā pie  zoodārza ieejas, Dzegužkalna parkā un Krišjāņa Barona ielas bērnu laukumā. Tie sniedz iespēju  padzerties pašam, piepildīt līdzpaņemto pudeli, kā arī padzirdīt mūsu četrkājaino draugu. Jaunie krāni veidoti tādā augstumā, lai būtu pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Galvaspilsētā arī turpinās darboties iepriekš uzstādītie dzeramā ūdens krāni Rātslaukumā un citās vietās.

Diemžēl, pateicoties atsevišķu iedzīvotāju vandālismam, patlaban nedarbojas dzeramā ūdens krāns Dzegužkalnā, kuru plānots salabot līdz mēneša beigām.

“Šādi brīvas pieejas dzeramā ūdens krāni kļūst aizvien populārāki daudzviet Eiropā, un arī Rīgā tie veidojas par būtisku pilsētas infrastruktūras sastāvdaļu. Taču ar nožēlu jākonstatē, ka dzeramā ūdens krāns Dzegužkalnā ir ticis sabojāts tīšuprāt. Tāpēc aicinu sabiedrību būt aktīvai un uzreiz ziņot likumsargiem, ja manāms, ka notiek īpašuma vai infrastruktūras bojāšana,” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Rīgas dome arī aicina ikvienu izmantot kādu no galvaspilsētas peldvietām. Rīgā tagad ir astoņas oficiālas peldvietas: jūrā – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos; Daugavā – Rumbulā, Ķīpsalā Lucavsalā un Lucavsalas līcī, kā arī Bābelītī. Ir arī neoficiālā peldvieta Ķīšezerā, bet arī tajā, tāpat kā oficiālajās peldvietās, dežurē Rīgas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbinieki. Vecāķu un Vakarbuļļu pludmalēs arī šogad ir pacelts Zilais karogs, kas apliecina šo peldvietu atbilstību starptautiskiem vides kvalitātes standartiem.

Lai veldzētos karstajā laikā, tāpat ikvienam ir iespēja izmantot bradājamos baseinus Ziedoņdārzā un Grīziņkalnā, bet Esplanādē bradājamie baseini būs pieejami pēc parka atjaunošanas darbu pabeigšanas.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.