Rīgā izveidos divas jaunas atkritumu nodošanas vietas

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja otrdien, 1. decembrī,  akceptēja divus Rīgas domes lēmumprojektus par atkritumu savākšanas vietu izveidi.

AS “Remars-Rīga” vēlas veidot  jaunu atkritumu apsaimniekošanas vietu Gāles ielā 2. Uzņēmums plāno nodarboties ar metāllūžņu izkraušanu, griešanu un īslaicīgu uzglabāšanu. Plānots, ka uzņēmuma darbība notiks divos laukumos – 2550 m2 un 1000 m2 lielos, kā arī tiks izmantota teritorijā esošā piestātne, lai nodrošinātu metāllūžņu iekraušanu kuģos. Uzņēmums plāno pieņemt metāllūžņus no juridiskām personām, kurām ir tiesības veikt melno, jaukto un krāsaino metālu  metāllūžņu pārstrādi Latvijā.

Savukārt jaunu vietu nolietoto riepu dalītai vākšanai un īslaicīgai uzglabāšanai Beķergrāvja ielā 7 k-3 iecerējusi veidot SIA ““Viatek 1”. Uzņēmums savāktās nolietotās riepas  uzglabās noliktavā, kas atrodas nožogotā teritorijā. Plānots, ka tiks savākts vidēji 6 t nolietoto riepu dienā, bet ne vairāk kā 1500 t gadā. Nolietotās riepas savākšanas punktā tiks uzglabātas ne ilgāk kā trīs mēnešus. Pēc tam nolietotās riepas tiks nogādātas pārstrādei divos Latvijas veco riepu pārstrādes uzņēmumos.

Gala lēmumus par atkritumu apsaimniekošanas laukumu izveidi pieņems Rīgas domes sēdē.