Rīgā noslēgusies oficiālā peldsezona

admin.rLV, Paziņojumi

Līdz ar rudens iestāšanos, noslēgusies arī peldsezona, kas oficiāli ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim, tāpēc Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, kas apsaimnieko galvaspilsētas peldvietas un aktīvās atpūtas zonas, ir sācis to sagatavošanu ziemai.

Lai peldvietu aprīkojumu  pasargātu no nokrišņu, sniega un vētru postījumiem, no peldvietu teritorijām tiek izvesti soli, ūdens bojas, pārģērbšanās kabīnes, demontētas informatīvās un brīdinošās zīmes un  peldvietu koka laipas. Arī Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki – glābēji pārtrauks regulāro peldvietu uzraudzību, bet mājaslapā riga.lv un sociālajos tīklos vairs netiks publicēta aktuālā informācija par ūdens temperatūru.

Šajā sezonā RPP peldvietas uzraugošie darbinieki izglābuši trīs slīkstošus cilvēkus, veikuši astoņus cita veida glābšanas darbus uz ūdens, brīdinājuši piecus aiz bojām aizpeldējušus cilvēkus, snieguši medicīnisko palīdzību 41 cilvēkam, kā arī atraduši 12 pludmalē nomaldījušos bērnus.

Ņemot vērā, ka iedzīvotāji turpina apmeklēt iecienītās peldvietas un aktīvās atpūtas zonas pie ūdens, kā arī  joprojām peldas un izmanto infrastruktūru ziemas peldes cienītāji, šoruden  Rīgas jūras līča piekrastes peldvietās Vecāķos, Vakarbuļļos un Daugavgrīvā pludmaļu apsaimniekotāji laipas, pārģērbšanās  kabīnes, atpūtas solus, volejbola laukumu aprīkojumu atstās vismaz līdz oktobra sākumam.

Izvietotie  soliņi, laipas, pārģērbšanās kabīnes, konteineri no peldvietu teritorijām tiek noņemti  no oktobra  līdz aprīļa beigām, jo mainīgie laika apstākļi un vētras var radīt lielus bojājumus.

Aktīvās atpūtas zonās pie ūdenstilpēm un iekšzemes peldvietās inventāru ziemas sezonā nav plānots noņemt. Pārģērbšanās kabīnes un soliņi  ziemas periodā  būs  pieejami peldvietās un atpūtas zonās Bābelītī, Lucavsalā, Ķīpsalā, Rumbulā, Velnezerā, Bolderājas karjerā, Dārziņos un Zirņu salā. Vecāķu peldvietā stacionāra pārģērbšanas kabīne tiks saglabāta pie ieejas peldvietā no Selgas ielas puses.

Pagājusī vasara ūdens prieku cienītājiem un atpūtniekiem bija ļoti labvēlīga, pašvaldības apsaimniekotās astoņas oficiālās peldvietas un teju 20 atpūtas zonas pie ūdens vienmēr bija plaši apmeklētas.  Divās peldvietās  – Vecāķos un Vakarbuļļos – plīvoja Zilie karogi, kas apliecināja vides izglītības un informācijas pieejamību, teicamu ūdens kvalitāti,  apsaimniekošanas un servisa nodrošināšanu un peldētāju drošību.

Visās peldvietās regulāri tika veikts peldūdens kvalitātes monitorings – peldūdens mikrobioloģiskā testēšana un  iegūtie ūdens kvalitātes rezultāti publicēti.

Atpūtnieku ērtībām Mājokļu un vides departaments šogad veica dažādus labiekārtošanas un vides pieejamības uzlabošanas darbus – laipu, kabīņu, soliņu uzstādīšanu, kas tiks turpināti arī nākamgad atbilstoši pašvaldības budžeta iespējām.

Šogad uzlabota infrastruktūra četrās peldvietās – Vecāķos, Vakarbuļļos, Daugavgrīvā un Ķīpsalā, Kleistu ielas aktīvās atpūtas zonā pie Hapaka grāvja, kā arī tiek  labiekārtotas divas aktīvās atpūtas zonas – Zirņu salā un Jāņogu ielā pie Daugavmalas ielas.

Turpmākā darbu gaitā plānota peldvietas “Rumbula” piebraucamā ceļa un autostāvvietas grants seguma atjaunošana, Vakarbuļļu un Ķīpsalas peldvietas labiekārtošanas darbi vides pieejamības nodrošināšanai – jaunas pastaigu laipas, soli, sauļošanās  zviļņi. Tāpat iecerēts veikt Lucavsalas glābšanas stacijas remontu, Vakarbuļļu pludmales āra dušas ēkas renovāciju un izgatavot informatīvo stendu peldvietai “Ķīpsala”.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, tālrunis: 26007509, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.