Rīgas ielu apstādījumos šogad iestādīts vairāk nekā 200 koku

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas pašvaldība šogad dažādās galvaspilsētas apkaimēs ielu apstādījumos iestādījusi vairāk nekā 200 koku – dažādu sugu liepas, ozolus, kļavas, zirgkastaņas, pīlādžus, melnās papeles un dekoratīvās ābeles.

 

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pavasarī un rudenī kopā iestādīja 155 koku dižstādus – Centrā, Pļavniekos, Āgenskalnā, Bieriņos, Dārzciemā, Juglā, Sarkandaugavā un citur. Stādi tiks piegādāti no audzētavas Vācijā. Savukārt Satiksmes departaments, veicot 12 Centra ielu labiekārtošanu, šogad iestādīja 57 kokus. 

“Rīga kļūst zaļāka un līdz ar to veselīgāka. Pilsētā apstādījumi risina vairākas problēmas, sākot no pilsētas uzkaršanas, trokšņu un plūdu mazināšanas, tie nodrošina tīrāku gaisu, daudzveidīgāku dabu un patīkamāku vidi visiem. Koku stādīšana un pilsētas apzaļumošana turpināsies arī nākamos gadus!” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne. 

“Mājokļu un vides departaments arī turpmāk plāno papildināt ielu apstādījumu zaļās zonas ar jauniem ielu apstādījumiem. Kā jau iepriekš, pagājušajā gadā un šogad, ielu apstādījumos plānots stādīt dažādu dzimtu, sugu un šķirņu dižstādus. Šāds plānošanas princips tiek pielietots, lai veicinātu bioloģisko daudzveidību ielu apstādījumos un nodrošinātu kvalitatīvāku apstādījumu funkciju izpildi,” norāda departamenta Dabas un apstādījumu nodaļas vadītāja Inguna Kublicka. 

Pēc iestādīšanas dižstādus īpaši pieskata vismaz desmit gadus. Sākumā liela vērību velta laistīšanai un mēslošanai, katru otro gadu notiek vainagu veidošana. Departamenta speciālisti kokus apseko vairākas reizes gadā, vērtējot to attīstību un augšanas apstākļus. Ja šo desmit gadu laikā koku attīstības temps ir lēnāks, nekā tam vajadzētu būt, speciālisti meklē cēloņus un cenšas kokiem palīdzēt. Pēdējos trīs gadus ir sākta koku augšanas apstākļu uzlabošana, veicot papildus piebarošanu ar sijātu kompostu, bioloģiski aktīvajām vielām un lēnas iedarbības mēslojumu. 

Ielu apstādījumu un pašvaldības izglītības iestādēs esošo apstādījumu apsaimniekošanu organizē Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde, savukārt par parkiem atbild pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”, kas šogad parkos un skvēros iestādīja 100 kokus. Ielu atjaunošanas laikā jaunu koku stādīšanu nodrošina Satiksmes departaments. 

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, tālrunis: 26007509, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.