Rīgas mazdārziņos savākts vairāk nekā astoņas tonnas bīstamo atkritumu – šīfera

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas pašvaldība šoruden mazdārziņu teritorijās Lucavsalā un Rumbulā nodrošinājusi vairāk nekā astoņu tonnu bīstamo atkritumu – azbestu saturošā šīfera – savākšanu un nogādāšanu uz atkritumu apsaimniekošanas poligonu.

Pilsētas ģimenes dārzu un Lucavsalas attīstības un pārvaldības darba grupas  viena no izvirzītajām problēmām bija  šīfera esamība mazdārziņu teritorijā, kas atrodas uz pašvaldības zemes.

Šīferis satur azbestu, kas ir bīstams atkritums, un var radīt kaitīgu ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi. No 2005. gada Eiropā ir aizliegta jebkāda azbesta izmantošana.

Realizējot pašvaldības finansēto Vides aizsardzības fonda projektu “Mobilo bīstamo atkritumu savākšana”, tika veikta bīstamā atkritumu savākšana mazdārziņu teritorijā Lucavsalā un Rumbulā. Kopā savāktas  8,36 tonnas bīstamo atkritumu, kas satur azbestu.

Cenu aptaujas rezultātā tika noslēgts līgums ar SIA “Clean R” par mobilo bīstamo atkritumu savākšanu. Kopējās izmaksas bija 4706 eiro ar PVN.

Bīstamie atkritumi tika nogādāti  Atkritumu apsaimniekošanas poligonā ”Brakšķi” Līvbērzes pagastā, Jelgavas  novadā, kam ir saņemta Valsts vides dienesta atļauja  azbestu saturošo būvmateriālu apsaimniekošanai.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Atkritumi