Rīgas pašvaldība neiesaka peldēties Juglas ezerā

admin.rLV, Paziņojumi

Ņemot vērā konstatēto piesārņojumu, Rīgas pašvaldība iedzīvotājiem neiesaka peldēties Juglas ezerā un aicina izvēlēties atpūtai citas peldvietas.

Juglas ezerā Rīgā nav ierīkotas oficiālas peldvietas, bet, tā kā pilsētas iedzīvotāji ļoti aktīvi un neorganizēti izmanto dažādas vietas peldēšanai šajā ezerā, Rīgas domes Mājokļu un vides departaments peldsezonas laikā reizi mēnesī veic peldūdens kvalitātes monitoringu – peldūdens mikrobioloģisko testēšanu iecienītākajās peldēšanās vietās – pie Tadenavas ielas, Bonaventuras ielas, Lejasciema ielas un Braila ielas skatu platformas.

Ņemot vērā, ka Juglas ezera visās četrās vietās, kurās aizvadītajā nedēļā tika paņemti ūdens paraugi, ir konstatēts augsts peldūdens piesārņojuma līmenis, Rīgas pašvaldība brīdina iedzīvotājus nepeldēties šajā ūdenstilpē.

Jau vēstīts, ka Rīgas pašvaldība pagaidām aizliegusi peldēties oficiālajā Daugavas peldvietā “Rumbula” un pludmalē uzstādītas informatīvās zīmes “Peldēties aizliegts”, jo analīzēs konstatēts, ka ūdens mikrobioloģiskie rādītāji neatbilst higiēnas prasībām.

Peldvietā ir paņemti atkārtoti ūdens paraugi un peldvieta varēs atsākt darbu pēc atbilstošu analīžu rezultātu saņemšanas.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus aktīvi atpūsties, izmantojot citas galvaspilsētā pieejamās oficiālās peldvietas: jūrā – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos; Daugavā – Ķīpsalā, Lucavsalā un Lucavsalas līcī, kā arī Bābelītī. Ir arī neoficiālā peldvieta Ķīšezerā, bet arī tajā, tāpat kā oficiālajās peldvietās, dežurē Rīgas pašvaldības policijas Glābšanas dienesta darbinieki.

Pilsētas astoņās peldvietās un sešpadsmit aktīvām atpūtas zonām piegulošajās ūdenstilpēs peldsezonas laikā tiek veikts peldūdens kvalitātes monitorings – peldūdens mikrobioloģiskā testēšana, iegūtie ūdens kvalitātes rezultāti tiek publicēti Veselības inspekcijas tīmekļvietnē.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde