Rīgas pašvaldība sākusi ielu apstādījumos augošo koku un krūmu laistīšanu

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas pašvaldība 2024. gada pavasarī ir uzsākusi ielu apstādījumos augošo koku laistīšanu. Pašlaik pirmo reizi ir aplieti visi paredzētie koki un krūmi un ņemot vērā sauso un silto laiku ir sākta atkārtota liešana.

Pirms laistīšanas sākuma tika noteikts augsnes mitrums koku un krūmu apdobēs, lai varētu precizēt laistīšanas sākumu. Turpmākā laistīšana plānojas atkarībā no laika apstākļiem, vidēji ik pa divām vai trim nedēļām. Šogad jauno kokaugu laistīšanas tiek sadalīta divās daļās – koki un krūmi.

Pārsvarā tiks laistīti pēdējos trīs gados stādītie koki un arī vecāki koki, kuriem nepieciešams uzlabot augšanas apstākļus. Kopumā sezonā paredzēts laistīt 2236 kokus. Laistīšana paredzēta vidēji divas reizes mēnesī, atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem.

Koku laistīšanas veids tiek izvēlēts un pielāgots atbilstoši koku atrašanās vietai un laistīšanas iespējām. Ņemot vērā koku kopšanas praksi vasarā un auto plūsmas blīvumu, koku laistīšana tiek veikta vakaros un naktīs. Šogad koku laistīšana Rīgā sākta 7. maijā. Sākti posmi, kur koki visvairāk cieš no pilsētas kaitīgajiem apstākļiem – Brīvības gatve, Centrs, Krasta iela, Anniņmuižas bulvāris.

Koku laistīšanā ir iekļautas sekojošās apkaimes – Avoti, Āgenskalns, Bieriņi, Bolderāja, Centrs, Čiekurkalns, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jugla, Ķīpsala, Latgale, Mežaparks, Pleskodāle, Pļavnieki, Purvciems, Sarkandaugava, Skanste, Šķirotava, Teika, Vecāķi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziepniekkalns, Zolitūde.

Veicot jauno koku apskati dabā, tika konstatētas zema vitalitāte diviem kokiem A. Čaka ielā, posmā pie Ērgļu ielas, brauktuves vidus zonā. Ņemot vērā skaudros koku augšanas apstākļus, nereti šādās vietās, stresa ietekmēti, koki saplaukst vēlāk. Šī iemesla dēļ tika nolemts veikt atkārtotu koku pārbaudi un maijā ir pieņemts lēmums par minēto divu koku nociršanu. Kokiem ir uzliktas brīdinošās lentes un darbu veicēji tos nocirtīs iespējami ātrākā laikā. Koku atjaunošana un jaunu iestādīšana plānojas nākamā stādīšanas projekta ietvaros. Šajā sezonā tāpat tiek veikta jauno koku, kuri ir gājuši bojā, uzskaite, lai varētu veikt to atjaunošanu turpmākajā stādīšanā.

 Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļ