Rīgas peldvietas gatavas peldsezonai; Vecāķos drošību uzraudzīs ar bezpilota lidaparātu

admin.rLV, Paziņojumi

Piektdien, 20. maijā, Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Mājokļu un vides departaments oficiāli atklāja peldsezonu visās galvaspilsētas peldvietās. Rīgā kopā ir deviņas peldvietas – Daugavgrīvā, Vakarbuļļos, Vecāķos, Rumbulā, Bābelītī, Ķīpsalā, Ķīšezerā, kā arī Lucavsalā un Lucavsalas līcī.

“Ņemot vērā, ka Rīgā ūdens ceļu un krastmalu attīstība ir prioritāte, tas, protams, ir saistīts arī ar jautājumu par drošību pie un uz ūdens. Lai atpūta pie ūdens noritētu bez starpgadījumiem, mēs katru gadu īstenojam proaktīvas darbības – kā papildu tehnisko līdzekļu iegādi Rīgas pašvaldības policijas vajadzībām, lai glābēji būtu tehniski nodrošināti un atbilstoši ekipēti uzdevumu veikšanai pēc iespējas plašākā teritorijā, kā arī strādājam pie cilvēkresursu (glābēju) izaicinājumiem – to kvalitatīva sagatavošana un finansiālā motivācija. Novēlam visiem – gan RPP glābējiem, gan atpūtniekiem izbaudīt un pavadīt drošu un saules pilnu vasaru mūsu Rīgas pludmalēs!,” uzsvēra Rīgas vicemēre, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola.

Pasākumā RPP speciālisti pastāstīja, ka pamatā kārtības sargi drošību uz ūdens peldvietās uzraudzīs katru dienu no plkst.10.00 līdz 22.00. Savukārt naktī nepieciešamības gadījumā palīdzību varēs saņemt septiņās glābšanas stacijās (visās, izņemot Ķīpsalu un Daugavgrīvu), tomēr jāņem vērā, ka nakts maiņās peldvietās strādā mazāks glābēju skaits nekā dienā. Īpašs jaunums glābēju darbā šogad ir bezpilota lidaparāts, kas galvenokārt tiks izmantots lielākajā peldvietā – Vecāķos, lai efektīvāk varētu pārraudzīt teju kilometru garo teritoriju.

Mājokļu un vides departamenta pārstāve Tatjana Židele informēja, ka šogad galvaspilsētas peldvietās uzstādītas 12 jaunas pārģērbšanās kabīnes – sešas Vakarbuļļu peldvietā, četras – Daugavgrīvā un divas kabīnes Ķīpsalā. Vecāķos šogad arī izvietotas jaunas pastaigu laipas, kā arī papildus izvietota jauna un plaša pārģērbšanās kabīne cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Savukārt Vakarbuļļu peldvieta šogad labiekārtota ar papildu septiņiem divpusējiem atpūtas soliem.

Daugavā pie Vanšu tilta esošā peldvieta “Ķīpsala” šomēnes pievienota oficiālo peldvietu sarakstam, tādējādi Rīgā tagad ir astoņas oficiālas peldvietas. Rīgas oficiālajās peldvietās darbojas RPP glābšanas stacijas, pludmalēs peldsezonas laikā izvietoti sanitārie mezgli, atkritumu konteineri, uzstādītas pārģērbšanās kabīnes, katru dienu tiek veikta atkritumu savākšana, divas reizes mēnesī – smilts virskārtas irdināšana, peldēšanas zona tiek norobežota ar bojām. Vairākās peldvietās ierīkoti pludmales volejbola laukumi, bērnu rotaļu laukumi un āra vingrošanas iekārtu kompleksi. Pagaidām oficiāla statusa nav peldvietai Ķīšezerā, bet arī pie tās darbojas glābšanas stacija.

Divās Rīgas pludmalēs – Vecāķos un Vakarbuļļos – arī šogad plīvos Zilais karogs, kas ir apliecinājums starptautiskiem vides standartiem un pašvaldības veikto labiekārtošanas darbu kvalitātei. Plašāka informācija par Rīgas peldvietām pieejama šeit.

Pagājušajā sezonā RPP glābēji izglāba piecus slīkstošus peldētājus, medicīnisko palīdzību sniedza 95 atpūtniekiem, kā arī atrada un vecākiem nodeva 20 nomaldījušos bērnus. “Aicinām iedzīvotājus atpūtai pie ūdens izvēlēties kādu no deviņām vietām, kurās strādā glābēji. Īpaši šis aicinājums attiecas uz vecākiem ar bērniem. Tāpat jāatceras, ka glābējs nav aukle – katru gadu konstatējam gadījumus, kuros vecāki savas atvases peldvietā atstāj vienus, bet paši dodas iepirkties vai citās darīšanās. Tāda rīcība ir bīstama,” uzsver RPP galvenais speciālists Jānis Skrims.

Policija arī atgādina, ka atpūta pie ūdens nav savienojama ar alkoholu – alkohola lietošana peldvietā ir ne tikai administratīvais pārkāpums, bet arī bīstama, jo nereti alkohola reibumā atpūtnieki mēdz uzvesties pārgalvīgi, apdraudot savu dzīvību un veselību. Turklāt slāpju veldzēšana ar alkoholiskiem dzērieniem patiesībā panāk pretēju efektu, proti, alkohols veica atūdeņošanos, kas savukārt rada pārkaršanas riskus saulainā laikā.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.; Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists,  e-pasts: toms.sadovskis@riga.lv

Rīgas pilsētas peldvietas