Rīgas pilsētas peldvietas gatavas sezonai

admin.rLV, Paziņojumi

Iestājoties siltajam laikam, aizvien vairāk rīdzinieku labprāt atpūšas ūdens tuvumā.     Septiņas oficiālās peldvietas ir gatavas uzņemt apmeklētājus.

Rīga var lepoties ar trīs labiekārtotām peldvietām pie jūras – Vecāķos, Vakarbuļlos un Daugavgrīvā – kurās pašvaldība veikusi nozīmīgu darbu infrastruktūras un vides sakārtošanā, lai visu paaudžu apmeklētāji pie jūras labi justos un daudzveidīgi atpūstos.

Peldvietas Vakarbuļļos un Vecāķos ir Zilā karoga peldvietas, kas ir apliecinājums ieviestajiem starptautiskajiem vides standartiem, kā arī pašvaldības veikto labiekārtošanas darbu kvalitātei. Jau laikus  peldvietās ir uzstādīti koka seguma celiņi, pludmales soli, pārģērbšanās kabīnes, sanitārie mezgli, sakārtota bērnu rotaļu zona un pludmales volejbola laukumi aktīvās atpūtas cienītājiem. Ir izvietotas informatīvās zīmes, veikti smilšu izlīdzināšanas un citi teritoriju uzturēšanas darbi.

Pilsētas Vidzemes priekšpilsētā lieliski varēs atpūsties Bābelītes ezera peldvietā. Šo vietu pie ezera intensīvi izmanto tuvējo apkaimju iedzīvotāji, turklāt  tā atrodas  tuvu sabiedriskā transporta kursēšanas maršrutiem. Savukārt Latgales priekšpilsētā iedzīvotāji aicināti atveldzēties labiekārtotājā  peldvietā – ” Rumbula”.

Divas pludmales – ‘’Lucavsala’’ un  ‘’Lucavsalas līcis’’ jau vairākus gadus ir  populāras atpūtas vietas ģimenēm.  Lucavsalas atpūtas parks vilina dažādu  paaudžu pilsētniekus, kas vēlas būt pie dabas, vienlaikus paliekot pilsētas centra tuvumā. Labiekārtojot Lucavsalu, pašvaldība īpaši domājusi par bērniem, jo rotaļu laukumi un  ūdens prieku baudīšana tur īpaši  izveidotajā  vietā mazajiem peldētājiem,  vienmēr ir  īsts piedzīvojums.

Darba dienas nogales atpūtai lieliski piemērota peldvieta Ķīpsalā, kas viegli sasniedzama ar sabiedrisko transportu, vai kājām. Peldvieta ir labiekārtota, ir sporta zona un  bērnu rotaļu laukums.

Visās galvenajās peldvietās ir izvietotas norobežojošās bojas, atsevišķi nodalot drošu zonu bērniem.

Ūdens kvalitātes pārbaudes un atbilstību higiēnas prasībām peldvietās regulāri veic Veselības inspekcija, bet par peldētāju drošību uz ūdens rūpējas Glābšanas dienests.

Vasaras sezonā mēs ikviens vēlamies, lai atpūta pie ūdens būtu droša un komfortabla, lai ūdens  kvalitāte neliktu vilties,  lai būtu ērta piekļūšana ar sabiedrisko transportu un vieta, kur bez maksas novietot auto.

Pēc Rīgas  izpilddirekciju likvidācijas, turpmāk par peldvietām un aktīvās atpūtas zonām pie ūdens pilsētā, rūpēsies Mājokļu un vides departaments.