“Rīgas ūdens” sāk ūdensvada skalošanu galvaspilsētas centrā

admin.rLV, Paziņojumi

Šīs nedēļas nogalē SIA “Rīgas ūdens” sāks ūdensvada skalošanas darbus Rīgas centrā un tam tuvākajās apkaimēs. Šajā sezonā plānots izskalot kopumā 162 kilometrus ūdensvada, un tas būs viens no lielākajiem skalošanas apjomiem “Rīgas ūdens” darbības laikā.

Aprīlī jau iesākta ūdensvadu plānveida skalošana Ķīpsalā, Zaķusalā un Skanstē, bet šonedēļ skalošanas darbi sāksies galvaspilsētas centrālajā daļā – Vecpilsētā, Brasā, Grīziņkalnā, Avotos, Lastādijā un citur. Ņemot vērā to, ka šajās apkaimēs ir virkne objektu, kuriem dienas laikā nepieciešams nodrošināt ūdensapgādes nepārtrauktību, skalošana lielākoties notiks nakts stundās un nelielākos posmos.

Laika gaitā uz cauruļvadiem nogulsnējas sāļi un citas minerālvielas, kuras dabiski satur ūdens, bet pie spiediena izmaiņām iespējama to atdalīšanās un nokļūšana ūdensapgādes sistēmā. Veicot skalošanu, ūdensvadi tiek attīrīti no nogulsnēm. Gan skalošanas darbu laikā, gan pēc tās ūdens ir lietošanā pilnīgi drošs un nav veselībai kaitīgs.

Darbu veikšanas laikā iespējami īslaicīgi ūdensapgādes pārtraukumi un ūdens uzduļķojumi pēc ūdensapgādes atjaunošanas var būt paaugstināts trokšņu līmenis, iespējamas izmaiņas satiksmes organizācijā u.c. neērtības. Ūdensvadu skalošanas sezonu plānots pabeigt oktobrī.

Lai uzturētu nemainīgi augstu dzeramā ūdens kvalitāti, ūdensvadi tiek skaloti regulāri. Pēdējo gadu laikā šādi darbi jau veikti gandrīz visā Rīgas teritorijā: Juglā, Mežciemā, Pļavniekos, Purvciemā, Teikā un Dārzciemā (2017. gadā), Vecāķos, Vecdaugavā, Vecmīlgrāvī, Mīlgrāvī un Čiekurkalnā (2018), Sarkandaugavā, Mežaparkā, Ķengaragā un Iļģuciemā (2019), Imantā, Dzirciemā, Zolitūdē, Zasulaukā un Šampēterī (2020), Āgenskalnā, Torņakalnā un Pleskodālē (2021), Mežciemā, Dreiliņos un Brekšos (2022), Salās, Bieriņos, Atgāzenē, Ziepniekkalnā, Bišumuižā un Bolderājā (2023).

Autors: SIA “Rīgas ūdens”