Samazinājusies rinda uz Rīgas pašvaldības dzīvokļiem

admin.rLV, Paziņojumi

Gada laikā rinda uz Rīgas pašvaldības dzīvokļiem samazinājusies par piekto daļu jeb 20 %, par to otrdien, 5. jūlijā, tika informēti Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti.

Rīgas pašvaldībai piederošo dzīvojamo fondu veido aptuveni 12 000 dzīvokļu, kas tiek izmantoti palīdzības sniegšanai mājokļa jomā. No tiem aptuveni 2000 ir sociālie dzīvokļi, bet pārējie – pašvaldības īres dzīvokļi.

2021. gada laikā dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstu saņēmušas 140 ģimenes kopsummā par gandrīz trīs miljoniem eiro, kas ļāvis ievērojami samazināt rindu uz pašvaldības dzīvokļiem. Tāpat par 174 personām samazinājusies rinda uz sociālajiem dzīvokļiem. Gada laikā rinda samazinājusies no 2724 uz 2166 personām.

Šogad Rīgas domes Mājokļu un vides departaments izremontējis 31 brīvo dzīvokli, remontēti tiek vēl 83.

2021.gadā sākta trīs dažādu sociālo grupu kopdzīvojamo māju pārbūves projektu izstrāde Prūšu ielā 25A, Lielupes ielā 1 k-10 un Dolomīta ielā 1. Visus projektus paredzēts izstrādāt līdz augustam.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.
Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde