Šogad Rīgas ielu apstādījumos iestādīti 170 dižstādi

admin.rLV, Paziņojumi

Šajā nedēļā Mājokļu un vides departaments ir pabeidzis dižstādu stādīšanu Rīgas ielu apstādījumos. Kā jau iepriekš informējām, 2021. gadā līgums par 154 jaunu koku stādīšanu bija noslēgts ar itāļu uzņēmumu “Verde”.

Pavasarī ielu apstādījumi tika papildināti ar 46 dižstādiem. Rudenī stādīšanas darbi tika turpināti un pilsētas ielu apstādījumi ieguva vēl plānotos 108 dižstādus.

Ņemot vērā, ka budžeta programmas “Pilsētas apstādījumu uzturēšana un atjaunošana” ietvaros iepirkumu un noslēgto līgumu rezultātā bija radusies līdzekļu ekonomija, tika pieņemts lēmums Anniņmuižas bulvārī vēl papildus iestādīt 16 ozolu dižstādus.

Līdz ar to, ielu apstādījumos 2021. gadā ir iestādīti 170 jauni dižstādi – 23 Holandes liepas, 85 sarkanās kļavas, 43 purva ozoli, 6 parastie ozoli, 10 sarkanie ozoli un 3 Japānas katsuras.

Kokus, kas nav konteinera stādi, drīkst stādīt agri pavasarī un rudenī. Cerams, ka pašlaik labvēlīgie laika apstākļi un speciālistu profesionālās rūpes palīdzēs dižstādiem labi adoptēties jaunajā vietā un pārdzīvot ziemu. Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes speciālisti regulāri apsekos kokus un nākamā gada pavasarī uzsāks jauno stādījumu uzturēšanas darbus: mēslošanu, laistīšanu, vainagu veidošanu un veiks citu nepieciešamo kopšanu.