Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai plāno pielāgot ēku Ūnijas ielā 49

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas dome trešdien, 9. novembrī, nolēma pieprasīt finansējumu no valdības atbalsta programmas pašvaldībai piederošas ēkas Ūnijas ielā 49 pielāgošanai Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai.

Ēkā pieejami 25 boksu tipa dzīvokļi, un kopējais dzīvojamo istabu skaits ir 50. Vienas dzīvojamās istabas vidējā platība ir 12 m2. Kopā namā maksimāli varēs izmitināt 125 personas.

Paredzētās telpu pielāgošanas izmaksas ir 792 eiro uz vienu personu jeb kopā 99 000 eiro. Pieprasot maksimālo šajā VARAM atbalsta programmā pieejamo finansējumu 1000 eiro uz vienu personu, paredzēts par atlikušo finansējumu arī iegādāties nepieciešamās mēbeles un aprīkojumu dzīvojamajām istabām. Virtuves aprīkojuma iegāde un video novērošanas kameru uzstādīšana tiks segta no pašvaldības budžeta. Tāpat plānots arī veikt vides pielāgošanu cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Ēkas pirmajā stāvā jau šobrīd atrodas daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs bērniem un pilngadīgām personām “Paaudzes”, kurā tiek sniegts atbalsts arī Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Šobrīd Rīgā iespējams izmitināt Ukrainas civiliedzīvotājus tūristu mītnēs uz termiņu līdz 60 dienām. Pašlaik viesnīcās un citās izmitināšanas vietās dzīvo 449 personas.

Līdz šim 813 rīdzinieki ir saņēmuši valdības nodrošināto atlīdzību par brīvprātīgu Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu, uzņemot pie sevis 1873 cilvēkus. Noslēgti 25 trīspusējie īres līgumi, tādējādi izmitinot 44 personas.

Rīgā pašlaik dzīvo 17 647 Ukrainas civiliedzīvotāji, oktobrī no jauna Rīgā reģistrētas 768 personas.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.