Rīgas vācu ģimnāzijas dzīvžogs

Zaļais meistardarbs Āgenskalnā

admin.rLV, Paziņojumi

Koki pilsētā ir ne tikai dabas rota, bet arī mūsdienīgas pilsētvides sastāvdaļa. Nereti ikdienā pārvietojoties, mēdzam intuitīvi izvēlēties sev patīkamāku maršrutu, kas ved garām kādai koku alejai, parkam vai krāsainai puķu dobei. Āgenskalna pusē viena no tādām īpašām vietām ir – 200 metrus garais liepu dzīvžogs pie Rīgas vācu ģimnāzijas, teritorijā gar Āgenskalna un Melnsila ielām, kas gaidot jauno mācību gadu, izskatās vēl pievilcīgāks un iepriecina daudzus garāmgājējus.

Mājokļu un vides departamenta uzdevumā SIA “Labie koki” speciālisti tikko ir pabeiguši ikgadējos dzīvžoga formas uzturēšanas darbus, tā dēvēto – liepu cirpšanu. Ar skaistajām, desmit metrus augstajām Holandes liepām arboristi strādāja divas dienas, radot īstu meistardarbu. Šīs skolas liepas aprūpē jau vairāk nekā desmit gadus, jo iesākot veidot mākslīgos vainagus, darbs jāturpina regulāri.

Mājokļu un vides departamenta organizētie  darbi redzami arī citās Rīgas apkaimēs – ir veikta liepu vainagu veidošana un pamatformas uzturēšana arī 59 kokiem Antonijas, Alberta un Strēlnieku ielā, liepu dzīvžoga izveidošana un kopšana Mīlgrāvja ielā un ozolu vainagu formēšana ielu stādījumos Buļļu ielā.

Arī turpmāk varēsim priecāties par arboristu veikumu Rīgā, kas nepieciešamības gadījumos uzlabos ne vien koku izskatu, drošību apkārtējai videi, bet sniegs arī iedzīvotājiem estētisku baudījumu.

Diemžēl, koki nav mūžīgi. Pilsētas apstākļos tie pakļauti daudz vairāk stresa faktoriem nekā dabā, tāpēc Rīgas zaļai rotai nepieciešamas regulāras profesionālas rūpes un uzmanība, kas neaprobežojas ar vanagu formēšanas darbiem. Mājokļu un vides departamenta Vides pārvalde regulāri veic bīstamo, sauso un bojāto zaru un koku zāģēšanu, koku vainagu kopšanu ielu apstādījumos un pašvaldības izglītības iestāžu teritorijās, kā arī dižstādu stādīšanu un jauno stādījumu kopšanu ielu apstādījumos.