Rīgā atklāta brīvkrānu sezona – darbojas 12 dzeramā ūdens uzpildes vietas

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgā atsākta ziemas sezonā pārtrauktā pērn galvaspilsētas parkos ierīkoto brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb brīvkrānu darbība. Šajos brīvkrānos tiek piegādāts ūdens no pilsētas ūdensvada, kas ir tīrs, kvalitatīvs, lietošanai drošs un regulāri tiek pārbaudīts.

“Dzeramā ūdens pieejamības veicināšana ir Rīgas domes plānots pilsētas attīstības virziens sadarbībā ar uzņēmumu “Rīgas ūdens”, lai rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem varētu nodrošināt brīvi pieejamu kvalitatīvu dzeramo ūdeni no pilsētas ūdensvada. Tādejādi gan aicinām veldzēties ar Rīgas dzeramo ūdeni, gan samazināt plastmasas patēriņu. Brīvkrānu izbūvi un ūdens patēriņu apmaksās Rīgas pašvaldība,” norāda Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne.

SIA “Rīgas ūdens” valdes loceklis Normunds Zvaunis: “Atbilstoši Rīgas domes uzticētajam, rūpēsimies par esošo brīvkrānu apsaimniekošanu un ik gadu paplašināsim galvaspilsētā kvalitatīva dzeramā ūdens pieejamību publiskajā vidē, lai rīdziniekiem un pilsētas viesiem veidotos paradums droši izmantot Rīgas krāna ūdeni, kas ir tīrs, drošs un arī garšīgs un veselīgs, jo satur daudz vērtīgu minerālvielu. Šajā gadā iecerēts paplašināt dzeramā ūdens pieejamību, izbūvējot vēl desmit brīvkrānus dažādās Rīgas apkaimēs.”

“Dziesmusvētku tradīcijas 150. jubilejā, Rīga šovasar gatavojas uzņemt pusmiljonu pilsētas viesu un gandrīz 41 tūkstoti dalībnieku. Pašvaldības iestādes ar lielu atbildību pašreiz aktīvi līdzdarbojas svētku sagatavošanā, lai vasarā nodrošinātu sekmīgu svētku norisi un ikviens justos gaidīts un sajustu Dziesmu svētku noskaņu visā pilsētā. XXVII Vispārējos Latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos šoreiz Rīgas pašvaldība īpaši domā par klimatam draudzīgākiem svētkiem, tāpēc gan svētku dalībniekiem, gan viesiem būs pieejami ūdens brīvkrāni un astoņas mobilās ūdens uzpildes stacijas, kas būs izvietotas lielajās norises vietās – Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā, Esplanādē un Vērmanes dārzā,” uzsver Rīgas pilsētas izpilddirektora padomniece Eva Juhņēviča.

Brīvkrāni atrodas Vērmanes dārzā pie bērnu rotaļu laukuma, Esplanādē aiz Latvijas Mākslas muzeja ēkas, Ziedoņdārzā, Dzegužkalna parkā, Mežaparkā pie ieejas zoodārzā un Centra sporta kvartālā Krišjāņa Barona ielā, tāpat arī Āgenskalna tirgus priekšlaukumā. Brīvkrāni veidoti tādā augstumā, lai varētu ērti padzerties vai piepildīt līdzpaņemto ūdens pudeli, un būtu pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos. Tāpat to konstrukcija ļauj padzerties arī dzīvniekiem.

Joprojām turpina darboties arī brīvkrāns pie Rolanda statujas Rātslaukumā, kā arī četri SIA “Rīgas ūdens” brīvkrāni Jūrmalas gatvē 133, pie Voleru ielas 65, pie Mazās Vējzaķsalas 17 un Kundziņsalas 9. šķērslīnijā 6.

Šogad brīvpieejas dzeramā ūdens uzpildes vietu jeb brīvkrānu pieejamības paplašināšana pilsētvidē tiks turpināta ar vēl desmit jaunu brīvkrānu ierīkošanu: Brasas skvērā, Grīziņkalna parkā, Ziemeļblāzmas parkā, Ēbelmuižas parkā, pie bērnu laukuma parkā Pļavniekos, Ķengaraga promenādē, Zemitāna laukumā, pie Vecāķu pludmales, pie pludmales takas Daugavgrīvā, kā arī Imantas vidusskolas sporta laukumā. Šīs vietas izvēlētas, apkopojot pērn Apkaimju iedzīvotāju centra veiktās aptaujas datus.

“Rīgas ūdens” iecerējis atjaunot arī vēsturiskā ūdensavota namiņa Raiņa bulvārī 3 (iepretim Reimersa ielai) darbību. Plānots, ka visi minētie jaunie brīvkrāni tiks izvietoti līdz jūnija beigām.

Savukārt XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku laikā pilsētvidē plānots izvietot vēl astoņas mobilās dzeramā ūdens stacijas, katru ar astoņām ūdens uzpildes vietām. Rudenī, kad darbu atsāks skolas, turpināsies arī dzeramā ūdens staciju ierīkošana Rīgas skolās. Vairāk infomācijas šeit.

Rīgā darbu arī jau sākušas pašvaldības pārziņā esošās strūklakas: Dzeramā ūdens brīvkrānu izvietojums Rīgā | RD Mājokļu un vides departaments (riga.lv)

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators,
e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

 

DSC04411

 

Brīvkrānu atrašānās vietu karte

Autors: Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa