Dzeramā ūdens brīvkrānu izvietojums Rīgā

Jaunie dzeramā ūdens krāni jeb brīvkrāni tagad pieejami Vērmanes dārzā pie rotaļu laukuma, Ziedoņdārzā, Esplanādē, Mežaparkā pie zoodārza ieejas, Dzegužkalna parkā un Krišjāņa Barona ielas bērnu laukumā. Brīvkrānu uzstādīšanu veica Rīgas valspilsētas pašvaldība sadarbībā ar SIA “Rīgas ūdens”.

Piekļuve dzeramajam ūdenim ir svarīga, jo palīdz samazināt radīto atkritumu daudzumu, kā arī atvieglo pilsētas iedzīvotāju un viesu ikdienu. Galvaspilsētā arī turpinās darboties iepriekš uzstādītie brīvkrāni Rātslaukumā un citās vietās.

“Brīvkrāni ir būtiska mūsdienīgas pilsētas infrastruktūras sastāvdaļa – tie kļūst aizvien populārāki un nepieciešamāki daudzviet Eiropā, un Rīga nav izņēmums. Piekļuve tīram dzeramajam ūdenim arī ir viena no cilvēka pamattiesībām, kā to noteikusi ANO.

Papildinot galvaspilsētu ar sešiem jauniem brīvkrāniem, Mājokļu un vides departaments nodrošina plašākas iespējas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem remdēt slāpes karstajās dienās. Jaunie brīvkrāni piedāvā iespējas ne tikai padzerties – tajos var arī uzpildīt līdzpaņemtās pudeles un padzirdināt savu četrkājaino draugu, tādējādi tie darbojas kā “trīs vienā”,” norādīja
Rīgas valspilsētas pašvaldības Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde
Foto: jauns.lv