Ūdensvada skalošanas darbi

admin.rLV, Paziņojumi

Lai uzturētu nemainīgi augstu dzeramā ūdens kvalitāti, ik gadu tiek skaloti ūdensvadi. Šogad Rīgas pilsētas centrā un tam tuvākajās apkaimēs kopumā plānots izskalot 162 km ūdensvadu, kas ir viens no lielākajiem apjomiem Rīgas ūdens darbībā pēdējo gadu laikā.

Ūdensvadu skalošanas darbus tiks uzsākti aprīlī un tiks turpināti līdz rudenim.

Darbu veikšanas laikā iespējami ūdensapgādes pārtraukumi, ūdens uzduļķojumi, paaugstināts trokšņu līmenis, izmaiņas satiksmes organizācijā un citas neērtības.

Aicinām būt saprotošiem un atvainojamies par radītajām neērtībām!

SVARĪGI!

Ja saņemsiet ziņu par skalošanas darbiem ūdensvada tīklos Jūsu piederošā adresē, aicinām:

  • noslēgt ūdens padevi pirms ūdens patēriņa skaitītāja mezgla;
  • ievērot aizliegumu nelietot ūdeni norādītajā laika posmā;
  • nodrošināt alternatīvu ūdens avotu (īpaši tas attiecas uz medicīnas un izglītības iestādēm, ēdināšanas iestādēm un  tirdzniecības centriem un citām publiski pieejamām vietām).

Neievērojot minētos priekšnoteikumus, pastāv iespēja nogulsnējumiem un skalošanā izmantotajam ūdens-gaisa maisījumam piesārņot ēku ūdensvada pievadu un/vai iekļūt ēkas iekšējā ūdensvada tīklā, filtros, sanitārajās iekārtās un elektroierīcēs, kas pieslēgtas ūdens padevei.

Pirms sadzīves tehnikas un elektroierīču, kas pieslēgtas ūdens padevei, ekspluatācijas, jāpārliecinās par ūdens kvalitāti jūsu jaucējkrānos. Nepieciešamības gadījumā ieteicams ūdeni notecināt un iztīrīt ūdens krāna filtrācijas sietiņu.

Pēc skalošanas darbiem iespējama arī ūdens iekrāsošanās (piena baltā krāsā), kas skaidrojama ar augsto gaisa koncentrāciju ūdenī. Šāds ūdens nav veselībai bīstams vai kaitīgs un ir lietošanai pilnīgi drošs!

Pievada aizsērējuma gadījumā lūdzu informēt Rīgas ūdens, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80002122 vai reģistrēt bojājumu Rīgas ūdens mājas lapā. Savukārt, saskaroties ar problēmām iekšējo ūdensvada tīklu ekspluatācijā, lūdzam vērsties pie konkrētās ēkas apsaimniekotāja.

Vairāk info: Kā notiek ūdensvadu skalošana

Informāciju sagatavoja: SIA Rīgas ūdens