Būvdarbi Esplanādē

admin.rLV, Paziņojumi

Rīgas centrā Esplanādē jau vairāk nekā mēnesi notiek remontdarbi. Pašvaldība īsteno 7 hektārus plašā parka vizuālā tēla atjaunošanu. Kā jau iepriekš informējām, trijās no parka septiņām zonām pilnībā tiks nomainīts gājēju celiņu segums. Pirmajā kārtā tiks nomainīti 1224 m2 , otrajā kārtā – 5868 m2 seguma, kas kopā aptver 7092 m2 lielu platību. Iedzīvotāji par notiekošajiem būvdarbiem un to apjomu var iepazīties, lasot informāciju uz parkā izvietotajiem stendiem.

Būvnieks SIA “Roadeks” darbu līdz šim veicis pēc paredzētā grafika, bet laika apstākļi, protams, ievieš savas korekcijas. Pašlaik 1.zonā, gar Kalpaka bulvāri pie Mākslas Akadēmijas ēkas, paveikts visvairāk – 95% apjomā ir izbūvēta šķembu pamata apakškārta un ietvju apmales. Vēl jāizbūvē šķembu pamata virskārta un minerālmateriālu izlīdzinošā kārta zem bruģakmens, jāveic bruģēšanas un noslēgumā apzaļumošanas darbi. Atbildīgais būvdarbu vadītājs Igors Ļipickis ir pārliecināts, ja laikapstākļi būs labvēlīgi un iestāsies atkusnis, vairākas dienas pēc kārtas nesnigs un gaisa temperatūra paaugstināsies virs + 4 grādiem, darbus šajā zonā turpinās. Bet, ja tuvāko divu nedēļu laikā sniegs neizkusīs un gaisa temperatūra nepaaugstināsies, būvdarbi notiks nākamā gada pavasarī.

Gājēju celiņa seguma maiņa parkā, sākot no Kalpaka un Brīvības bulvāru stūra gar strūklakām līdz Raiņa piemineklim, kas ir projekta otrā zona, zemes darbi paveikti apmēram 30% apjomā. Ir uzsākta ietvju apmaļu un šķembu pamatu izbūve. Septītajā zonā darbi nav uzsākti, jo pagaidām tur pārvietojas gājēji.

Būvnieki ziemas periodā turpina strādāt, jo var veikt rakšanu, bet citus darbus, piemēram, šķembu pamatu izbūvi aukstais laiks ietekmē un to nevar darīt.

Pārtraucot būvdarbus, ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma laikā, būvlaukums paliks iežogots.