Svecīšu vakars Rīgas kapsētās – 21.novembris

admin.rLV, Paziņojumi

Svētdien, 21. novembrī Rīgas valstspilsētas 22 kapsētās atzīmēs Mirušo piemiņas dienu, kad atcerēsimies savus mūžībā devušos tuviniekus.

Cienot šo tradīciju, aicinām neaizmirst par epidemioloģiskās drošības prasībām un atturēties no plašas pulcēšanās, ievērot 2 metru distanci ar personām, ar kurām nav kopīga mājsaimniecība, kā arī nepieciešamības gadījumā lietot mutes un deguna aizsegus. Īpaši lūdzam izvērtēt risku un nepieciešamību apmeklēt kapsētu, ja ir elpceļu infekcijas pazīmes.

Svecīšu vakarā Rīgas pašvaldības policija pievērsīs uzmanību sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanai kapu apkārtnē. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, policija aicina ne tikai ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, bet arī nepārkāpt Ceļu satiksmes noteikumus, lai pēc tuvinieku atdusas vietu apmeklēšanas nebūtu rūgtuma par piemēroto sodu sakarā ar automašīnas novietošanu tam neparedzētā vietā.

Gatavojoties šai latviešu tradīcijām nozīmīgai dienai, Mājokļu un vides departaments Lāčupes, Ziepniekkalna un Miķeļa kapsētās ir veicis ceļu remontu darbus, kā arī kapsētās ir uzstādīti bioloģisko atkritumu konteineri.

Sakopjot savu tuvinieku kapavietas pirms Svecīšu vakara, novāktās rudens lapas  lūdzam novietot tam atbilstošajos atkritumu konteineros, savukārt plastmasa maisiņus, sveču iepakojumus un citus ne bioloģiskus atkritumus, tiem paredzētajās atkritumu tvertnēs.

Pasaules tautu mitoloģijā, kultūrvēsturē un reliģijās šo dienu dēvē dažādi: par mūžības svētdienu, veļu laiku, visu dvēseļu dienu, bet neatkarīgi no tā, šajā dienā visi atceramies aizgājējus savā dzimtā, valstī un iededzot svecītes, godinām viņu piemiņu.